MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly           23.6.2024 01:01         
 ÚVOD   INFORMACE  AKCE / REPORTÁŽE  ARCHIV  ČLÁNKY  MAGAZÍN - BLOG  INZERCE      KOMERČNÍ INZERCE  KONTAKTY
MotoMagazínInzerujte na MotoMagazínu

| Motocyklové návěsné vozíky | Motocyklové vozíky MOTEX | Motocyklové vozíky Okresního kovopodnik České Budějovice | Motocyklové vozíky neznámých výrobců | Motocyklové vozíky VÁBL | Motocyklové vozíky současných výrobců | Motocyklové vozíky UNI-GO | Motocyklové vozíky UNI-PAV | Pátrání po výrobci vozíku neznámé výrobní značky |
  Snaha zvýšit užitnou hodnotu motocyklu vedla mnohé výrobce i soukromé osoby k vývoji přívěsného vozíku za motocykl. Autoři mnohých z nich nám však zůstaly utajeny. Pomůžete odstranit bílá místa motoristické historie?


Motocyklové vozíky amatérských a neznámých výrobců
  Autor: Jiří Bartuš


1 Svět motorů 15/1957   Svět motorů 15/1957

15. číslo časopisu Svět motorů ročník 1957 přineslo informaci o přípravě výroby polského vozíku za motocykl. Bližší informace ani informace o případné výrobě nejsou známy.
2 Fotografii vozíku VÁBL z archivu NTM VÁBL    Výrobce: Václav Bláha, Brno

  Fotografii vozíku VÁBL v provozu za skútrem ČEZETA objevil Václav Kraus v archivu Národního technického muzea. K fotografii ani k vozíku nebyly vázány žádné další informace.

Aktualizace 25.9.2008     Po několika letech od uveřejnění fotografie na této stránce se vozík podařilo identifikovat. Informace a několik dobových fotografií přímo od konstrukréra a výrobce Václava Bláhy zajistil Karel Ullmann.     více |

Aktualizace 25.9.2008     Zmínku o vozíku VÁBL přinesl v 50. letech též časopis Svět motorů. Text přepsal Karel Ullmann a nalaznete jej společně se všemi informaceni v samostatném článku    více |
3   Zajímavý přívěsný vozík za motocykl byl nabízen dne 14.4.2001 na VeteranBazaru v Brně.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky
  Jednokolový vozík neznámé značky má plechovou korbu opatřenou otvíracím zamykacím víkem. Korba je uložena na rámu z trubek kruhového průřezu. Kolo obuté pneumatikou BARUM AERO 260x85 je uloženo v kyvné vidlici z trubek kruhového průřezu. Vidlice je uložena v otočném čepu a odpružena dvěma krátkýmí vinutými pružinami. Součástí vozíku je i mohutný křížový kloub pro připojení k motocyklu.
4 Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky

  Vozík neznámé značky vlastní Me2d.

Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky
5 Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky

Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky   Vozík vzniklý přestavbou vozíku PAv má na oji, v blízkosti křížového kloubu, vyražené šestičíslí 62 96 66. Původní barva byla červená.
6 Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky

  Zjevně amatérské konstrukce jsou tyto dva vozíky nabízené 1.11.2003 na burze v Chotusicích.

Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky
7 Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky

  Jednokolový vozík neznámé značky byl společně s přípojným zařízením prodáván na burze během Oldtimer festivalu ve Slavkově u Brna dne 25.6.2005.
  Kolo obuté pneumatikou BARUM BANTAM 12x4 je uloženo v krátké kyvné vidlici. Laminátová korba vozíku je opatřena výklopným víkem. Připojení vozíku je řešeno křížovým kloubem. Rám svařený z trubek kruhového a čtvercového průřezu je opatřen dvojdílným stojánkem.

Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky Přívěsný motocyklový vozík neznámé značky
8 Harley Davidson Electra Glige Ultra Classic + vozík   Tato fotografie vznikla náhodně v roce 2001 v americkém státě Tennesee a jejím autorem je QWSAQ.
  Na fotografii je zachycen dvoukolový vozík neznámé značky za motocyklem Harley Davidson Electra Glige Ultra Classic.
9 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Tento vozík za motocykl se nápadně podobá vozíku PAv. Zajímavý je systém odpružení jediného kola. Vozík nemá žádný výrobní štítek a tak je možné, že se jedná o amatérskou konstrukci. Kolo je obuto pneumatikou vyrobenou ve Švédsku.
10 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky   Tento vozík za motocykl se taktéž podobá vozíku PAv. Vozík nemá žádný výrobní štítek a tak je možné, že se jedná o amatérskou konstrukci. Kolo je obuto pneumatikou BARUM BANTAM 12X4. Blatník kola je evidentně neoriginální.
11 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky   Zřejmě amatérské konstrukce je vozík nabízený k prodeji 23.10.2004 na Podzimní MotorTechně v Brně. Kolo vozíku, obuté pneumatikou BARUM BANTAM 12X4, je uloženo v kyvné vydlici odpružené motocyklovou pružinou doplněnou kapalinovým tlumičem. Robusní závěsné zařízení je opatřeno křížovým kloubem. Autor vozíku pamatoval i na výkyvný stojánek.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

12 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

  Dva vozíky amatérské konstrukce byly nabízeny k prodeji 23.10.2004 na Podzimní MotorTechně v Brně. Detailní fotografie pořídil Josef Šimončič.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

13 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

  Fotografie jednokolového vozíku amatérské konstrukce inspirované vozíky PAv zdokumentoval Ludvík Sechovec.
  Kolo obuté pneumatikou BARUM BANTAM 12x4 je uloženo v kyvné vidlici odpružené pryžovým blokem. Provedení plechové korby opatřené víkem svědčí o dobrém řemeslném zpracování.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

14 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky   Jednokolový vozík zřejmě amatérské konstrukce má plechovou korbu s otvíracím víkem opatřeným zavazadlovou zahrádkou. Korba je uložena na rámu z trubek kruhového průřezu. Blatník kola je připevněn ke korbě. Kolo obuté pneumatikou BARUM BANTAM 12x4 je uloženo v krátké kyvné vidlici z trubky kruhového průřezu. Vidlice je uložena v otočném čepu a odpružena dvěma krátkýmí vinutými pružinami.
15 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

  Jednokolový vozík zřejmě amatérské konstrukce má plechovou korbu s otvíracím víkem. Korba je uložena na rámu z trubek kruhového průřezu. Kolo obuté pneumatikou BARUM BANTAM 12x4 je uloženo v kyvné vidlici z trubek kruhového průřezu. Vidlice je uložena v otočném čepu a odpružena dvěma tlumícími jednotkami motocyklového typu.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky
16 Vozík neznámé značky   Jednokolový vozík zřejmě amatérské konstrukce. Plechová korba je vyztužena bočními prolisy a opatřena otevíracím víkem doplněným o zahrádku z trubek kruhového průřezu. Kolo obuté pneumatikou BARUM BANTAM 12x4 je uloženo ve vidlici z trubek kruhového průřezu.
17 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky   Jednokolový vozík zřejmě amatérské konstrukce doplněný závěsným zařízením pro motocykly Jawa Pérák. Plechová korba vyztužená mnoha prolisy je opatřena uzamykatelným otevíracím víkem. Kolo obuté pneumatikou BARUM BANTAM 12x4 je uloženo v krátké kyvné vidlici z trubek kruhového průřezu. Vidlice odpružena dvěma vynutými tažnými pružinami. Závesné zařízení jako celek slouží jako křížový kloub.
18 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky   Jednokolový přívěsný vozík za motocykl. Rám vozíku tvoří dvojice trubek kruhového průžezu. Plechová korba vyztužená mkřížovými prolisy je opatřena uzamykatelným otevíracím víkem. Kolo obuté pneumatikou BARUM BANTAM 12x4 je uloženo v kyvné vidlici ze svařovaných lisovaných profilů. Vidlice odpružena tlačnou pružící jednotkou. Závěsné zařízení Je opatřeno mohutným křížovým kloubem.

  Konstrukce a materiál nosné části a především kloubu a tažného zařízení jsou téměř shodné s vozíky Okresního kovopodniku m.p. České Budějovice typ 35. Shodnost konstrukce i použitých materiálů dává tušit rodovou příbuznost. Je tedy možné, že jde o vývojový typ vozíků z Českých Budějovic.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

19 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

  Jednokolový přívěsný vozík za motocykl. Rám vozíku tvoří trubka kruhového průžezu. Korba vyztužená podélnými prolisy na bocích je opatřena uzamykatelným otevíracím víkem. Kolo obuté pneumatikou BARUM BANTAM 12x4 je uloženo v kyvné vidlici z trubek kruhového průřezu. Závěsné zařízení Je opatřeno mohutným křížovým kloubem.
  Vozík je doplněn koncovým světlem Jawa a odrazovým skel obdélníkového tvaru.


20 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

  Jednokolový přívěsný vozík za motocykl zjevně amaterské konstrukce koncepčně inspirovaný vozíky PAv. Rám zhotovený z trubek kruhového průřezu má do boků vyvedeny trubky skoužící jako držáky odrazových skel i jako ochrana korby. Plechová korba vyztužená na bocích mohutnými mkřížovými prolisy je opatřena uzamykatelným otevíracím víkem s drátovou zavazadlovou zahrádkou. Kolo obuté pneumatikou BARUM BANTAM 12x4 je uloženo v kyvné vidlici již tvoří ocelový svařenec. Závěsné zařízení Je opatřeno křížovým kloubem.
  Vozík je doplněn koncovým světlem Jawa.

21 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky   Dvoukolový přívěsný vozík za motocykl. Rám vozíku tvoří trubky kruhového průžezu. Plechová korba hranatých tvarů je opatřena uzamykatelným otevíracím víkem doplněným zavazadlovou zahrádkou. Kola obuté pneumatikami BARUM BANTAM 12x4 jsou uložena na hřídeli upeněné na kyvných vidlicích krubového průřezu odpružených dvojicemi vynutých pružin. Závěsné zařízení Je opatřeno kulovým kloubem.
  Vozík je doplněn koncovým světlem Jawa a odrazovým sklem obdélníkového tvaru.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

22 Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky   Ukradený vozík

  Sháníme informace o ukradeném vozíku za motocykl zřejmě amatérské konstrukce. Vozík byl ukraden v Chotěboři pravděrodobně 2.2.2009. Případné informace o vozíku sdělte majiteli Petru Hochmanovi tel. 607157207 petr.hochman@seznam.cz, nebo zašlete na adresu redakce info@motomagazin.cz

  Základ jednokolového vozíku tvoří rám z trubky, na který je v zadní části připevněna kyvná vidlice. Korba oblých tvarů opatřená zamykacím víkem je zhotovenou z plechu. Blatník zadního kola je pevně spojen s korbou.
  Vozík je doplněn koncovým světlem a odrazovým sklem obdélníkového tvaru.
23   Robustní dvoukolový vozík za motocykl neznámého výrobce vlastní Lukáš Kulič.
  Na vozíku se nepodařilo nalézt výrobní štítek ani stopy po jeho možném umístění. Je tedy možné, že vozík nebyl nikdy výrobním štítkem opatřen. Vzhledem ke kvalitě zpracování je možné, že vozík mohl být součástí malé výrobní série.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

  Podvozek vozíku je svařený z ocelových trubek a profilů. Odpružení je řešeno dvěma mohutnými rameny, na jejichž koncích jsou použity zadní tlumiče z motocyklů Jawa-ČZ a pryžové dorazy. Toto společně s faktem, že je vozík bržděný dovoluje jistě i velké zatížení vozíku, při relativně nízké pohotovostní hmotnosti. Spojení s motocyklem bylo řešeno klasickým křížovým kloubem.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

  Každé kolo, obuté do pneumatiky Barum Bantam 16x4, má bubnovou brzdu, od které vede krátké lanko k oji přívěsu, kde je vahadlo, do kterého jsou po stranách zaháknuta lanka ke kolům vozíku a do středu přijde zaháknout mohutný lanovod, připojený na páku zadní brzdy motocyklu.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

  Korba vozíku je vyrobena kompletně z laminátu. Po obvodu víka je pro zpevnění zalaminována kovová kulatina o průměru 6mm. Laminátové víko je zespodu rovněž vyztuženo kulatinou, která je však k laminátu uchycena velkými šrouby jenž jsou vidět zvenku vozíku. Víko je otevíratelné na obě strany, nebo zcela sundavatelné velmi snadným způsobem. Na přední a zadní straně vozíku je kovová konstrukce připomínající nárazník. Na konci toho nárazníku je navařena trubička, kterou prochází příslušná kulatina a ta drží víko i spodek korby pohromadě. Tuto kulatinu pak stačí z jednoho nebo obou konců vozíku vysunout a víko lze odklopit na příslušnou stranu, nebo úplně sundat. Rozměry korby jsou téměř metr na délku, 650mm na šířku (bez blatníčků) a výška je něco málo přes 400mm.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

  Elektrické zařízení vozíku se nedochovalo. Zadní svítilny byli zjevně umístěny na zadní trubce rámu, pod korbičkou. Elektrika k nim byla tažena prostřední rámovou trubkou, podobně jako u vozíku PAv.
24   Řemeslně velice zdařilý jednokolový vozík za motocykl vlastní Zdeněk Garlík.

Vozík neznámé značky   Objemná korba z ocelového plechu je doplněna uzamykatelným víkem. Součástí korby je i blatník kola. Kolo použité z vozíku PAv osazené pneumatikou Barum Bantam 12x4 je uloženo v krátké kyvné vidlici jenž je odpružena zajímavým způsobem pomocí dvou tlačných vinutých pružin. Ty jsou uvnitř opatřeny pryžovými dorazy. Rám tvoří centrální trubka kruhového průřezu, na které jsou napříč přivařen nosník korby. K přední svislé části nosné trubky je připevněn silně dimenzovaný křížový kloub. Úsporné řešení jinak rozměrného kloubu přineslo zjevné zkrácení soupravy motocyklu s vozíkem.
  Elektrický svazek opatřený třípólovou zástrčkou je protažen nosnou trubkou. Světlo bylo použito plechové Jawa. V zadní části je vozík opatřen dvěma oválnými odrazovými skly s jízdního kola.

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky

Vozík neznámé značky Vozík neznámé značky


Podpořte MotoMagazín investováním do reklamy na jeho stránkách. Nabídněte své produkty širokému spektru zdejších návštěvníků. Nabízíme širokou škálu možností. Od obrazové reklamy, přes textovou až po PR články.


DISKUSE K ČLÁNKU
Provozovatel serveru nenese žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků
Zodpovězená témata (5/11): Strana 1 / 1
 Když jsem si taky vyrobil vozík, můžu s tím nějak legálně na silnici?    [Šimák]    (03. 02. 2020)
 Pokud jste jej vyrobil v 60. letech tak teoreticky ano.    [Jiří Bartuš]    (03. 02. 2020)
Přidat odpověď    (1)
 Ten vozík za ČZ skůtr - číslo 2. - je dle mne české výroby. Je pouze dohad, jasné, ale při bližším pohledu nachzím pouze české díly - 2x koncové světélko z Jawettky použité snad jako pozičky, 1x světlo koncové z PAV 40 - použité jako koncové, 2x blinkry shodné s blinkry z osobáků co tu po válce jezdly, zástěrka ze skutru ČZ ... víc už jsem nesledoval, ale snad by se i dál něco našlo.    [Raich Radovan ml.]    (31. 01. 2008)
 K vozíku zasílám ještě čerstvou informaci od pana Nedvěda, prvního předsedy Skútrklubu Praha:
Po rozhovoru s Václavem Bláhou mohu upřesnit, že přívěsy "VÁBL" byly jím vyrobeny dva - jeden měl on, druhý Jiří Mol. Zájemcům, kterých bylo dost, dával ale informace, asi i plánky, některý z těch původních byl vyfocen někde v NDR - odtud zřejmě fámy o vývozu.    [Marcel]    (16. 10. 2008)
 Vozík č.2 je opravdu české výroby a jmenuje se VÁBL podle svého konstruktéra a výrobce pana Václava Bláhy, člena prvního Skútrklubu Čezeta v Praze. Podle různých informací bylo vozíků vyrobeno několik, avšak počty se různí od 2 - 3 kusů až po desítky kusů a dokonce vývoz do bývalé NDR.    [Marcel]    (01. 09. 2008)
 Ale jak říkám - jde pouze o můj vjem a názor. Například vozík č. 11 též vypadá relativne profi, resp. prototypově, ale je to amatérská kntrukce. Byly asi 3kusy (zatím vím o 3), a pochybuju že by ve fabrice podvozky pájeli natvrdo ... ten vozík totiž vlastním.    [Rsich Radovan ml.]    (31. 01. 2008)
Přidat odpověď    (3)
 add 11.
mam ho doma. uvidel ho jeden duchodce z naseho mesta a rikal ze mel uplne stejnej ale cernej a s jinou zahradkou. mozna ze to byla nejaka malovyroba. jinak zaves je čz-tackej (čz brno)    [infrerňák]
    (27. 09. 2005)
 Už jsem ti psal Koudáku, pokud to zítra klapne a stihneš mi poslat Č.P., tak jsem tam a vezmu si ho.    [Radovan Raich]    (23. 02. 2007)
 tim kamaradem z bucovic myslel me, taky sem potkal jednoho streca a ten si ez zavzpominal ze neco takoveho za zetkou tez vozil. jinak je na prodej. tel 608/876 019    [Kouďák]    (12. 08. 2006)
 Tenhle vozík má i jeden kamarád z Bučovic.Takže asi půjde o nějakou malosériovou výrobu.    [Lord Bazzi]    (27. 02. 2006)
Přidat odpověď    (3)
 Všechny vozíky jsou krásné,ale přesto jsem vlastníkem jedné domácí výroby z roku 1961,která tady není nafocena.Jen nevím kam poslat foto,aby i ostatní mohli vydět co mám.Díkes.    [Renda]    (12. 11. 2006)
 Pošli fotky a popis na mou adresu. Určitě zde tvůj vozík rádi uvidíme.    [Jiří Bartuš]    (17. 11. 2006)
Přidat odpověď    (1)
 MOHO POSLAT REDAKCI F O T O
Mám jakýsi NĚMECMÝ VOZíK - kárku za motorku. Je tost velké,takže za kolem to asi není.
Bydlím v pohraničí a tak k nám tzv. hromádkáři vozí a ve svých stodolách prodávají různou starou veteš a u nich jsem to pořídíl za 300,-Kč. Má to podobný kulový závěs, jako vleky ze osobák, svědomití nemci to vyhodili včetně protikusu KUJIČKY na motorku. Je to tovární výrobek, někdo to amatersky prodloužil.
Vezl jsem na tom opatrně i truhlicový mrazák
Tahám to za svou HONDOU XL 200 ccm starým enduro.Samozřejmě vlek nemá číslo. Dá se na tom vozit i dříví z lesa    [ToMas]
    (11. 04. 2005)
 Že by muniční vozík za Saharu???    [dePorsche]    (12. 06. 2005)
 Fotografie určitě pošli, pokud možno detailní. Pokud máš k dispozici jakékoli údaje, např. z výrobního štítku, tak je přidej také.    [Jiří Bartuš]    (12. 04. 2005)
Přidat odpověď    (2)
Nezodpovězená témata (6/11):
 Prosím o kontakt na pana autora ohledně vozíku VÁBL, moc Vás prosím Vás, děkuji!
hubert.libra@seznam.cz
[Hobo]      (03. 11. 2008)
 koupil jsem vozík (atyp)podvozek velmi podobný pavu ale bouda něco mezi obr.12 a 16 kolo má stejné jako pav ale blatníček na něj nesedí pokud má někdo zájem o foto rád pošlu Štepan
[Štěpán]      (15. 04. 2008)
 Da se vubec nejakej takovejhle vozejk jeste prihlasit, nebo se jen kochat?
[Dan]      (30. 06. 2007)
 ten vozík dvojka, bude to ňáký "Německo".
[hobo]      (20. 04. 2006)
 Ten vozik za Cezetou byl na prodej ted v zari na burze ve Vyskove. Pripojeni k motorce klasickym krizem podobne jako na PAVu, kolo bylo schovano pod korbou a mělo jakousi mensi pneumatiku, nez na PAVu. Jeste nez ho puvodi majitel stihl vylozit z auta, byl uz vozik prodany.
[Tetacek]      (04. 10. 2004)
 Tenhle vozík, za tou CEZETOU je prý originál něm. výroby a je ke skutru Berliner, alespoň tak mi to říkal jeden Němec.
Petr
[Petr]      (17. 10. 2003)

NOVÉ TÉMA
Pouze pro založení nového diskusního tématu
Diskuse není určena k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskuse odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.
 Jméno:     
 E-mail:     
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky, které souvisí s danou tématikou. Nepatřičné příspěvky budou z diskuse odstraněny.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <U>, <I>.
Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.

Nové články
NIPPON RETRO 2023
Česká Tourist Trophy + IRRC 2022
Klasici na České Tourist Trophy 2022
Bugatti Grand Prix Zlín 2022
Ve stopě zlínské šestidenní 2022
NIPPON RETRO 2022
Poznatky z renovace Suzuki GS 1000 E
Kývačka s motorem DKW
Kývačka
Druhá soutěž lidových vozítek a scooterů
První soutěž lidových vozítek a scooterů
300 zatáček Gustava Havla + IRRC 2021
Výstava lidových vozítek
Yamaha XJ 600
Lidové vozítko v nálezovém stavu
Jak na rez v nádrži?
Co dokáže udělat prodloužený zadní blatník?
Yamaha FZR 600

PODPOŘTE NÁS
SDÍLENÍM ČLÁNKU

MotoMagazín na facebooku


Témata
INZERCE     Nový inzerát
Japonské motocykly
Poválečné motocykly ČZ
Jawa Pérák
Motocykly JAWA 500 OHC
Motocykly JAWA Bizon
Lidová vozítka
Vozítka Velorex
Manet 90
Kniha vozítka Velorex
Motocyklové vozíky
Motocyklové vozíky PAv
Mopedy Stadion
Sidecary VELOREX
Videoarchiv
Francouzské motocykly
Literatura
OILMASTER
MotoMagazín na Youtube
MotoMagazín na Rajčeti
Motocyklové vozíky PAv - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
Jawa Californian - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
  Dodatky knihy
  Fan club Velorex
Vrchní, zdrhni!
www.jawadily.cz
Jawa ze souboru Naše motocykly
Žebříček článků
Klasici na České Tourist Trophy 2022
Slovácký okruh 2019
Branná 2018
Grand Prix Bugatti 2019
300 zatáček Gustava Havla 2019
NIPPON RETRO 2019
Ve stopě zlínské šestidenní 2020
Bugatti Grand Prix Zlín 2022
Jarní cena Brna 2018
Brno Revival 2019
Klasici do 500 a 750 cm3 na České Tourist Trophy 2019
300 zatáček Gustava Havla 2018
Česká Tourist Trophy 2018
III. Pohár motorových dvoukolek
Ve stopě zlínské šestidenní 2018
XXXVIII. Nepomucký trojúhelník
Česká Tourist Trophy 2017
Nepomucký trojúhelník 2018
Classic Show 2015
NIPPON RETRO 2018
Česká Tourist Trophy - IRRC 2019
Pérák 2019
300 zatáček Gustava Havla + IRRC 2021
Ve stopě zlínské šestidenní 2022
Česká Tourist Trophy 2016
Publikování nebo další šíření obsahu serveru motomagazin.cz je bez písemného souhlasu autora zakázáno. © Jiří Bartuš