MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly           18.9.2021 16:18         
 ÚVOD   INFORMACE  AKCE / REPORTÁŽE  ARCHIV  ČLÁNKY  MAGAZÍN - BLOG  INZERCE      KOMERČNÍ INZERCE  KONTAKTY
MotoMagazínwww.mototechnik.cz

| Úvod | Informace | Seznam článků |Na internetu od 23.5.2002


MotoMagazín

  příznivců historických strojů


www.motomagazin.cz - info@motomagazin.cz

provozovatel: Jiří Bartuš
adresa: Zlín 76001, Tř. T. Bati 3329
telefon: 777 998 694
email: jiri.bartus@motomagazin.cz
IČ: 72810416

MotoMagazín - VeteránForum - VeteránKalendář

Fotografie z akcí na motomagazin.rajce.idnes.cz  MotoMagazín příznivců historických strojů je internetový magazín, jenž si klade za cíl informovat čtenáře o situaci v oboru historické techniky, seznamovat je s historií motorových vozidel a strojů a souvisejícími historickými souvislostmi a taktéž společně řešit problémy při renovaci a údržbě. V archivu lze nalézt mnoho historických dokumentů i kvalitních tématických fotografií včetně reportáží z akcí.

  Hlavní výsadou MotoMagazínu je snaha řešit komplexně zejména problematiku těch vozidel, které jsou často neprávem opomíjeny, případně nebyly veřejnosti běžně známy. Jako jediné české médium se MotoMagzín věnuje problematice japonských klasických motocyklů.

  Jedno ze stěžejních téma MotoMagazínu, motocykly Jawa Californian, se v roce 2011 dočkalo knižního vydání. MotoMagazín toto téma dále doplňuje a rozšiřuje. Některé z článků publikovaných na Motomagazínu posloužily jako vzor pro články vydané v tištěné podobě v motoristických časopisech. V roce 2015 byla kniha Jawa Californian vydána ve druhém, zcela přepdacovanám, vydání.
  Knižního vydání se dočkalo i další ze stěžejních téma MotoMagazínu, návěsné vozíky PAv.

  MotoMagazín tato témata dále doplňuje a rozšiřuje. Některé z článků publikovaných na Motomagazínu posloužily jako vzor pro články vydané v tištěné podobě v motoristických časopisech.

  Struktura MotoMagazínu je postavena tak, aby umožňovala nezávislou přímou komunikaci mezi čtenáři společných zájmů. Čtenář má možnost reagovat formou diskuse na každý uveřejněný článek. K dispozici je též hojně navštěvovaná inzerce.

  MotoMagazín nabízí všem aktivním čtenářů a autorům prostor k publikování samostatných článků i k tvorbě komplexních oddílů. Inzerentům nabízí možnost zveřejnění libovolné reklamy v kterémkoli místě. I samostatně zaslané materiály budou vhodnou formou zpracovány a tématicky umístěny.

  Od roku 2002 dosáhl MotoMagazín 14390215 přístupů od čtenářů z celého světa.

  V průběhu let byly z MotoMagazínu vyčleněny diskusní fórum s kalendářem akcí, jenž jsou úspěšně provozovány pod samostatnými doménami www.veteranforum.cz a www.veterankalendar.cz.

  Od roku 2015 je MotoMagazínu otevřen i komerční inzerci. Možnosti komerčního inzerování, ceny a podmínky naleznete na stránce KOMERČNÍ INZERCE.


Diskuse k článkům   Náhledy nejnovějších příspěvků
 • Tuší, že to znělo: přívěsný avia vozík...
 • Dobrý den, vyrábí se tyhle vozíky ještě? připojil bych to k motorce honda vf 700c super magna? děkuji...
 • Dobrý den zaujalmi vás inzerát chci rád cenu zdarma .lokalita sudkov 238 kraj olomoucký Šumpersko...
 • Zdravím, zajímalo by mě do jaké doby od odhlášení moto v zahraničí, se musí přihlásit v Čr, pokud nějaká lhůta existuje....
 • Tos to trefil, rozumbrado....
 • Čau potřeboval bych poradit koupil jsem motorku z dánska má dvoje papíry jedny švabachem a druhé že 74 roku potřebuju to tady u nás něj...
 • Pav-41 výr.č. 2207 z roku 1972...
 • Prosím zda by mi někdo poradil jak má vypadat tažné na califa mám ho napsaného v tp mám práva koupil jsem tažné na 19” ale bohužel tam...
 • Prototyp to není, 624 a 634 se označovaly motory na bizony, které měly písty uložené na jehlách...
 • Dobrý bola iba verzia 350 či aj 250 motorom ďakujem za odpoveď...
 • VeteránInzerce   Náhledy nejnovějších inzerátů
  Zobrazit náhled inzerátuProdej Prodám zadní svetlo
  Zobrazit náhled inzerátuProdej Prodám nový, nikdy nenamontovaný chladič z 60tých let se saharou, hnízdem pro termostat a pěkným dobovým uzávěrem.
  Zobrazit náhled inzerátuKoupě Koupím starý spalovací stabilní motor, stabilák, lokomobilu. I nefunkční, nekompletní a zarezlý. Také jejich součásti.
  Zobrazit náhled inzerátuProdej Prodám sedlo ze starého motocyklu-velmi zachovalé
  Archiv fotografií   Žebříček fotografií tří minulých dní
  18 zobrazení17 zobrazení14 zobrazení
  13 zobrazení12 zobrazení12 zobrazení
  11 zobrazení11 zobrazení9 zobrazení

  2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021     
  20.12.2009    Honda CB 500 T

    Vlastníte starší motocykl japonského či evropského výrobce a připadá vám, že se již nehodí mezi moderní motocykly plné plastů hliníkových slitin a elektroniky? Napište nám o vašich zážitcích s jeho provozem, údržbou či renovací.

    Malou ochutnávkou budiž povídání o motocyklu, jenž již v době své výroby mohl býti nazývám klasickým. Motocyklu Honda CB 500 T (1974-1978).  více |

  19.12.2009    Majitelé klasických motocyklů, sdružme se!

    Vlastníte starší motocykl japonského či evropského výrobce a připadá vám, že se již nehodí mezi moderní motocykly plné plastů hliníkových slitin a elektroniky? Napište nám o vašich zážitcích s jeho provozem, údržbou či renovací.

    Tyto motocykly nemusí být každým chápány jako ryzí veteráni, avšak mnohdy, díky technickému provedení, si zaslouží větší pozornost motoristických nadšenců než je jim u nás dopřána. Díky odtržení od reálného trhu jsme u nás neměli možnost zažít dobu největšího rozmachu motocyklové konstrukce a jsme tedy ochuzeni o možnost prakticky se zabývat motocykly světové úrovně. Ani situace po pádu železné opony nebyla pro motocyklové nadšence příznivá. Reálné finanční možnosti většiny motoristů a nesmyslné administrativní překážky ze strany státu neumožnily masovější přístup k těmto motocyklům. Až v několika posledních letech díky posílení kupní síly a vstupu do Evropské unie se situace začala radikálně měnit. Nákup nových a dovoz starších ojetých motocyklů přestal býti problémem a tak jsme nyní svědky bouřlivého rozmachu zájmu o jízdě na motocyklu se všemi klady i zápory, které to s sebou přináší.

    Bohužel takto jsme přeskočili několik generací vývoje motocyklů což má za důsledek, že se u nás vyskytuje klasických motocyklů jen poskromnu. Logickému rozmachu zájmu o tyto motocykly brání opětovně rychle rostoucí ceny a složitost jejich provozování daná nedostupností náhradních dílů spolu s nedostatkem informací. Raketově rostoucí ceny donedávna zcela běžných motocyklů československých výrobců a vstup jejich mnoho let vyráběných technicky nezajímavých modelů mezi veterány jistě v brzké době obrátí zrak motocyklových nadšenců ke světové klasice. Pomozme tedy prošlapat cesty jejich budoucím majitelům a renovátorům.

    Pro autory nejlepších příspěvků máme přichystán dárek v podobě knihy Libora Marčíka Naše motocykly - I.díl - Rakousko – Uhersko 1899 – 1918.

    Diskuse na dané téma je otevřena na veteranforu, zde.

  18.12.2009    Chrániče kolen motocyklů ČZ 125/150

    Na současné mrazivé počasí reagujeme na MotoMagazínu hledáním v tepmém archiivu, kde již delší dobu leží příspěvek Michala Čtrnáctého k tématu motocyklů ČZ 125/150.
    V době, kdy se motocykly užívaly jako hlavní dopravní prostředek k dennímu ježdění, byly osazovány nejrůznějšími doplňky zlepšujícími komfort cestování. ČZ ke svým motocykům nabízela jako doplňkovou výbanu chrániče kolen, tzv. revmaplechy. Dnes tento doplněk představuje zajímavé zpestření jinak uniformních motocyklů. Fotografie chráničů kolen v pěkném nálezovém stavu zpesřily články o poválečných motocyklech ČZ.

  Renovační deník motocyklu ČZ 125 t 6.12.2009    Renovační deník motocyklu ČZ 125 t

    Některé příspěvky čtenářů se nedaří z časových důvodů zveřejnit v brzké době. Rozhodně však žádný ze zaslaných příspěvků v koši nekončí, pouze je nucen čekat na svůj čas. Věřím, že ani tato skutečnost neodradí naše přispěvatele k sepsání svých poznatků a zážitků s renovací historických strojů. Z vlastní zkušenosti vím, že napsat alespoň několik málo smysluplných vět není tak snadné a tak všem, kteří se o to pokusili je třeba složit poklonu. Jiří Bartuš

    Povídání o renovaci svého motocyklu ČZ 125 t přinesl Martin Štindl  více |

  Kniha vozítka Velorex

  28.11.2009  Kniha Velorex jde do finále!

  Po letech čekání a přiznejme si, mnohdy i pochyb, můžeme nyní s jistotou prohlásit, že

  kniha vozítka Velorex bude!

    Situace s knihou vozítka Velorex se v tomto roce hodně rozvířila a tak je nejvyšší čas napsat, jak to je a jak to vypadá s jejím vydáním. Dlužím takovéto vysvětlení všem, kteří mi svěřili na delší dobu své peníze, a já jim slíbil jedno: buďto bude kniha vozítka Velorex nebo peníze vrátím (pokud by se mi tento projekt nepovedl). Věnoval jsem sbírání materiálů pro knihu více než 20 let svého života a kniha o tomto vozítku má být nejen dárek pro jeho současné majitele, ale i poděkování pamětníkům, kteří se na jeho výrobě podíleli. Takže to rozhodně vzdát nechci...
    Celou překvapivou výpověď autora knihy Ivo Fajmana naleznete na stránce, kde již přes tři roky přinášíme aktuality z tvorby připravované knihy   více |

  Kniha vozítka Velorex Kniha vozítka Velorex


  Oilmaster 7.11.2009       Oilmaster, návod k obsluze

      Systém odděleného mazání Oilmaster přinesl v době svého vzniku mnoho otázek ze strany uživatelů, zejména z hlediska provozu a údržby. Obdobné otázky si kladou i jeho současní uživatelé a renovátoři. Pomůckou budiž dodatek k návodu k obsluze motocykl Jawa 350 typ 362/00/06 Californian IV. Oilmaster, jehož nascanovanou podobu, díky laskavosti čtenáře Jaroslava Čecha, naleznete v článku jenž problematiku odděleného mazání podrobně rozebírá.  více |

  18.10.2009    Motocykly Jawa 250 typ 353/07 Super Sport

  Motocykly Jawa 250 typ 353/07 Super Sport   Na přelomu 50. a 60. let minulého století na severoamerických trzích dominovaly motocykly s velkoobjemovým čtyřdobým motorem. Proti konkurenci čtyřdobých strojů, zejména britských výrobců, neměly naši motocykloví výrobci v nabídce žádný odpovídající model. Výroba jediného, v tomto ohledu konkurenčního motocyklu, Jawa 500 OHC, byla v roce 1957 ukončena. Možnost nabídnout model motocyklu plně odpovídající aktuálním požadavkům amerického zákazníka se objevila až v době, kdy masový rozmach volnočasových aktivit spojených s jízdou na motocyklu volným terénem, způsobil zejména v USA poptávku po lehčích terénních motocyklech. Na takto vzniklou poptávku reagovali naši motocyklový výrobci malosériovou výrobou osvědčených motokrosových a soutěžních strojů.  více |

  Brno - Soběšice 2009 15.10.2009       Brno - Soběšice 2009

      Opravdový motoristický svátek na konci motoristické sezóny tradičně chystá Veteran Automoto Club Brno. Věhlasný zvuk tradičního závodu do vrchu Brno – Soběšice, podpořený nádherným podzimním počasím, přilákal na start ohromné množství rozličných historických automobilů a motocyklů.  více |

  Podzimní MotorTechna 2009 9.10.2009       Podzimní MotorTechna 2009

    Kam se bude ubírat trh s historickými vozidly a jejich náhradními díly? Co nám o tom napoví jedna návštěva veliké podzimní burzy?

    Již na úvod nutno poznamenat, že termín podzimní MotorTechny kolidoval s termínem další z velikých tradičních burz, burzou na Kladně. Tento nešťastný fakt sice znamenal odliv jisté části prodejců i návštěvníků, ale na druhé straně ukázal, která burza dnes ve velikosti vede. Otázkou ovšem je, zda koupěchtivý návštěvník absencí prodejců z Kladna utrpěl, či nikoli.  více |

  9.9.2009       Oldtimer festival 2009 a Výstava veteránů v Holešově

  Oldtimer festival 2009 Výstava veteránů v Holešově

      Motoristické sezóna se pomalu ale jistě ubírá do svého finále. Podívejme, jaké to bylo na dvou velikých regionálních setkáních historických vozidel, ve Slavkově a Holešově.

  Jawa 350 typ 633 UŘ, nálezový stav 6.8.2009    Nálezový stav  Jawa 350 typ 633 UŘ

    Motocyklů Jawa řady UŘ bylo v jednotlivých verzích vyrobeno vždy jen několik kusů. Získat alespoň fotografie fotografie jakéhokoli dochovaného kusu je velikou vzácností.
    Na MotoMagazínu přinášíme fotografie motocyklu Jawa 350 typ 633 UŘ ve zcela původním nálezovém stavu. Motocykl se dochoval ve zcela autentickém stavu bez rušivých zásahů jeho majitelů.   více |

  4.7.2009    Orthopedia, tříkolová vozítka pro invalidy

  Orthopedia, tříkolová vozítka pro invalidy   Invalidní tříkolky Orthopedia jsou i mezi znalci československé historické techniky stále velikou neznámou. Dosud se nikde nepodařilo prokázat existenci archivu firmy, kde bychom mohli vyčíst vyrobené modifikace tohoto zajímavého vozidla.
    Renovátorům tedy stále nezbývá nic jiného, než vycházet z informací zjištěných studiem vozítek dochovaných v autentickém nálezovém stavu bez mnoha rušivých zásahů jejich majitelů.

    Fotografie jednoho vozítka Orthopedia ve velmi pěkném nálezovém stavu nyní MotoMagazín nabízí svým čtenářům k prozkoumání. Samozřejmě, že všichni společně s majitelem uvítáme jakékoli střípky z historie a konstrukce vozítek Orthopedia.   více |

  9.6.2009    Nálezový stav: Jawa 350 typ 361/04 Californian I

  Motocykly Jawa 350 typ 361/04 Californian I   V dnešní aktualizaci MotoMagazínu přinášíme zdokumentovaný nálezový stav dvou motocyklů Jawa 350 typ 361/04 Californian I.

    Vzhledem k tomu, že se na našem území nenachází ani jeden dochovaný kus tohoto typu motocylu, věříme, že si na své přijdou všichni milovníci motocyklové historie.  více |

    Články o motocyklech Jawa Californian stále netvoří na MotoMagazínu uzavřenou epizodu. V rámci vydání druhé změny jsme se snažili, mimo oprav faktických chyb, doplnit o nově získané poznatky zejména o prvních typech motocyklů řady Californian. Věříme, že téma budeme moci i nadále vyvíjet a doplňovat.

  300 zatáček Gustava Havla 6.6.2009       300 zatáček Gustava Havla

      Ten, kdo navštívil letošní ročník 300 zatáček, odnesl si jistě spoustu neopakovatelných zážitků. Kde jinde u nás lze během jednoho víkendu shlédnout historické i současné závodní motocykly všech existujících kubatur v plném tempu? K tomu na vodě i na suchu. Možnost snadno a rychle porovnat jízdní výkony současných špičkových motocyklů s motocykly přes 30 let starými je naprosto unikátní.   více |

  XX. SRAZ ČS. MOTOCYKLŮ 30.5.2008       XX. SRAZ ČS. MOTOCYKLŮ

    Zrcadlová koza u Turnova

    20"… Tímto pořadovým číslem se honosil letošní, jubilejní sraz příznivců motocyklů československé výroby. Od časného rána proudily do areálu vodácké hospody „U Zrcadlové kozy" šňůry kouřících dvoutaktních strojů a bublajících čtyřtaktů větších či menších kubatur.   více |

  12.5.2009       XIII. Jarní sraz Velorexů v Boskovicích

  XIII. Jarní sraz Velorexů v Boskovicích     Po roce opět přinášíme informace z prvního a dle počtu účastníků i největšího srazu vozítek Velorex. Může tradičně perfektní organizace společně s výborným počasím přinést po dvanácti letech ještě něco nového? V podstatě ne a to je dobře. Na sraz do Boskovic se jezdí zejména za jistotu příjemného strávení víkendu v okruhu starých známých. Mně to však nedá a snažím se vysledovat trendy, které charakterizují současné dění mezi těmito specifickými veterány.   více |

  12x v Boskovicích s MotoMagazínem

  2009   2008   2007   2006   2005   2004   2003   2002   2001   2000   1999   1998

  Jarní MotorTechna 2009 4.5.2009    Jarní MotorTechna 2009

    Burzu na brněnském výstavišti opět navštívil veliký počet návštěvníků. Svou roli jistě sehrálo výjimečně pěkné počasí. To mělo jistě vliv i na pomalejší odliv návštěvníků než bývá zvykem.

    Pojďme společně zhodnotit dění na burze a krátce zamyslet nad vývojem jedné z našich největších burz.  více |

  Jawa 624, 634 prototyp 27.3.2009    Jawa 624, 634 prototyp

    Díky přispění několika čtenářů jsme mohli přinést nové informace do článku o prototypových motocyklů Jawa předcházejícímu motocyklu Jawa Bizon. Jistou záhadou je jejich vlastní typové označení. Dle mála dochovaných písemných záznamů lze za nejpřesnější označení považovat typ 624 pro kubaturu 250 cm3 a 634 pro kubaturu 350 cm3. Zajímavé je, že označení 634 dostaly později třistapadesátky zhotovené na konstrukčně zcela odlišném základě.    více |

    V současné době máme na MotoMagazínu zprávy o čtyřech dochovaných motocyklech tohoto typu. Najdou se další?

  VÁBL, přívěsný vozík za motocykl 25.3.2009    VÁBL, přívěsný vozík za motocykl

    Vozík VÁBL konstruktéra Václava Bláhy nelze vynechat při pátrání v historii motocyklových přívěsných vozíků. Nové zajímavé informace nalezl Radovan Raich v časopise Svět motorů ročníku 1958 a neopomněl se s nimi podělit se čtenáři MotoMagazínu.

    Historické prameny vydaly svá tajemství. Nyní již jen zbývá vozík objevit v nějaké ze zapomenutých garáží.     více |

  Motocykly Jawa Californian 14.3.2009    Motocykly Jawa Californian

    Souhrnná aktualizace

    Díky pochopení mnoha čtenářů, kteří zaslali mnoho nových informací a obrazového materiálu, mohlo dojít k souhrnné aktualizaci jednotlivých článků. Věřím, že soustavnou aktualizací přispějeme k uchování kvalitních informací o tomto zajímavém projektu naší motocyklové historie.

    Velkým úspěchem je doplnění mnoha nových informací o motocyklech Californian III. Tyto motocykly byly vyráběny jen po krátkou dobu a tedy se k nim nikdy neubírala veliká pozornost.

  Jawa 350 typ 362/00/09
  Motocykl Jawa 350 typ 362/00/09   Jako veliký problém se ukázalo sehnat fotografie Jawy Californian 362/00/09. Malé množství vyrobených kusů určených výhradně Sboru národní bezpečnosti se odrazilo v počtu dochovaných informacích o tomto motocyklu. Svou roli také sehrála skutečnost, že mnoho z motocyklů, zakoupených po skončení služby u SNB, bylo podrobeno dodatečným úpravám ze strany jejich šťastných majitelů. Přes všechny tyto negativní skutečnosti přinášíme fotografie motocyklu Jawa 350 typ 362/00/09 z roku 1973 v původním nálezovém stavu a najetými jen několika tisíci kilometry.

    Věříme, že popis nalezeného motocyklu pomůže všem, jenž se poctivě snaží vrátit té své Jawě původní lesk a slávu.  více |

  Přívěsný vozík ČZ 18.2.2009    Přívěsný vozík ČZ

    Záhadný dvoukolový vozík ČZ, vyráběný ve Strakonicích na přelomu 40. a 50. let minulého století jako doplněk k motocyklům ČZ, nedává mnoha našim čtenářům spát. Občas se objeví zmínka o dalším nalezeném kusu, avšak ten bývá, jako je již pravidlem, buď nekompletní, nebo příliš upraven majiteli.
    Nové světlo k poznání historie výroby tohoto vozíku vnáší až nález Jiřího Paslera z archivu strakonické ČZ. Originální archivní snímky vozíků ČZ tak nyní můžeme zveřejnit i u nás na MotoMagazínu.  více |

  11.2.2009    Vozíky za motocykl neznámých značek

    Díky aktivitě několika čtenářů rozširujeme sbírku vozíků neznámých značek o další čtyři zajímavé kusy. Bohužel je mezi nimi i jeden pohřešovaný. Byl totiž nedávno ukraden.  více |


    MotoMagazín je v podstatě jediný server, který se seriózně vozíky za motocykl zabývá. A o tom, že jde o téma čtenářsky zajímavé, svědčí mnoho příspěvků a podnětů, od našich čtenářů, čekajících v redakci na zpracování.

  6.2.2009    Knihy o dobrodružných výpravách na motocyklech

  S Čezetou do města Tuaregů   Touha poznávat cizí kraje byla od pradávna lidem vlastní. Současná politická situace ve světě někde cestovatelům cesty otevírá a jinde zase neprostupně zavírá. Ač úrověň současné techniky dává cestovatelům mnohé ještě nedávno netušené možnosti, jsou cestovatelé stále mnohdy odkázáni na vlastní vůli a zdatnost spojenou s trochou štěstí. Není tedy náhoda, že mnohdy při svých výpravách zavrhnou užití současné techniky a paradoxně volí vozidlo historické.

    Informativní clánek o knihách jenž by nemely chybet v knihovne žádného veteránisty - cestovatele.    více |

  Výzva pro čtenáře. Četli jste knihu, na kterou byste rádi upozornili ostatní? Potěšila ci naopak zklamala vás nějaká kniha? Napište nám o ní.

  Kniha vozítka Velorex

  3.2.2009  Neidentifikovaná vozítka

    Kompletace dostupných materiálů a jejich případné zapracování do knihy s sebou přináší i nutnost prověření úprav dochovaných vozítek. Vozítka Velorex byla a bohužel i jsou velice častým objektem tvůrčího vyžití jejich majitelů. Mnohdy lze jen velice těžce poznat, zda jde o úpravu tovární či jen o domácí individualitu. Prosíme čtenáře o jakoukoli stopu vedoucí k identifikaci vozítek uvedených na stránkách zpráv o stavu příprav knihy.   více |

  1 2

  Kniha vozítka Velorex

  2.2.2009  Aktualizace alba dochovaných Velorexů

    Pro majitele, jenž chtějí mít vozítko v albu dochovaných vozítek – obrazové součásti knihy – byla připravena nová aktualizace seznamu vozítek v albu. Prosíme každého o kontrolu stavu jeho záznamů v albu prostřednictvím našeho prohlížeče alba.   více |

  28.1.2009    Pára na Podzimní MotorTechně

    Zima je v posledních dnech na vrcholu svých sil a tak jistě neuškodí trochu se zahřát. Jako vzpomínku na konec minulé sezóny přinášíme obrazovou reportáž z loňské podzimní Mototechny, kde byly a akci předváděny nákladní automobil Škoda Sentinel a silniční válec Zettelmeyer poháněné parou.

  Pára na Podzimní MotorTechně Pára na Podzimní MotorTechně

    Dým z komínů může podnítit i k malému zamyšlení nad ekologičností provozu ...  více |

  16.1.2009

    Vážení čtenáři a milovníci historické techniky. Vítejte v novém roce.
  Vstup do nového roku vyšel počasí téměř předpisově a tak doufejme, že předpisové bude i počasí v ostatních ročních obdobích. Jak je již u nás zvykem, otvíráme vstup do nové sezóny aktualizací našeho kalendáře akcí.
    Nezbývá než si přát, aby i letošní sezóna byla plna zajímavých motoristických podniků a nedošlo na pesimistické předpovědi dopadu ekonomické krize. O takovou naši malou veteránskou krizi se postarali naši páni poslanci schválením nesmyslného zákona o placení ekologických poplatků. Ekologie jako taková se dá dělat mnoha různými způsoby. Zajímavé je, že u nás vždy volíme ten nejhorší možný.
    Veterán je v principu vozidlo ekologické, neboť se využívá v minimální možné míře.

    Abychom zmírnili tento pesimismus v úvodu nového roku, přinášíme v prvním příspěvku detailní fotografie jednoho vzácně dochovaného exempláře motocyklu Jawa 250 Speciál rok výroby 1937  více |

  Jawa 250 Speciál, rok výroby 1937, nálezová stav

    Jsou veteráni, které z různých důvodů zůstávají skryty před lačnými pohledy motoristických nadšenců. Občas se však poštěstí je spatřit a byla by jistě škoda se o tento zážitek nepodělit s ostatními. V nově založené edici Pohled do našich stodol a garáží budeme přinášet informace právě o této skupině veteránů.

  Vlastníte zajímavý stroj a vyznáte se v jeho technice či historii?
   Pomozte sobě i ostatním publikací svých poznatků na zavedeném serveru www.motomagazin.cz. Možné jsou různé formy individuální spolupráce. Materiály lze dodávat v papírové či elektronické podobě ve formě dokumentů či hotových scriptů.
   K dispozici je dostatek volného prostoru pro články, galerie fotografií, diskuse i pro vlastní publikování či reklamu. Publikovaným materálům lze založit subdoménu ve tvaru xxx.motomagazin.cz i příslušnou e-mailovou schránku.


  Komerční inzerce
  Renovace a oprava nejrůznějších palivových nádrží navíc umí hodit vašeho veterána do gala.
  Nové články
  Z druhé ruky: Jawa Pérák in action
  Kopčany 2019
  Duel naháčů
  Brno Revival 2019
  Jawa 300 CL a vozík PAv
  Suzuki TC200
  Pérák ze stodoly
  Můj život Pekelného Anděla
  Medzinárodné motocyklové preteky Letisko Trenčín 2020
  Mad Max Style…
  Yamaha FZ 750
  Ve stopě zlínské šestidenní 2020
  Pérák 2020
  XXXVIII. Nepomucký trojúhelník
  Sraz patinovek a bastlů
  NIPPON RETRO 2020
  Renovace motocyklu Jawa 350 typ Californian II z výrobní série pro Ministerstvo vnitra
  Kawasaki Z H2 a nová Čechie-Böhmerland

  PODPOŘTE NÁS
  SDÍLENÍM ČLÁNKU

  MotoMagazín na facebooku


  Témata
  INZERCE     Nový inzerát
  Japonské motocykly
  Poválečné motocykly ČZ
  Jawa Pérák
  Motocykly JAWA 500 OHC
  Motocykly JAWA Bizon
  Lidová vozítka
  Vozítka Velorex
  Manet 90
  Kniha vozítka Velorex
  Motocyklové vozíky
  Motocyklové vozíky PAv
  Mopedy Stadion
  Sidecary VELOREX
  Videoarchiv
  Francouzské motocykly
  Literatura
  OILMASTER
  MotoMagazín na Youtube
  MotoMagazín na Rajčeti
  Motocyklové vozíky PAv - oficiální stránky knihy
    Oficiální stránky knihy
  Jawa Californian - oficiální stránky knihy
    Oficiální stránky knihy
    Dodatky knihy
    Fan club Velorex
  Vrchní, zdrhni!
  www.jawadily.cz
  Žebříček článků
  Brno Revival 2019
  NIPPON RETRO 2018
  7. Sjezd Jawistů v Luhačovicích
  III. Pohár motorových dvoukolek
  Česká Tourist Trophy 2016
  Ve stopě zlínské šestidenní 2018
  300 zatáček Gustava Havla 2018
  Nepomucký trojúhelník 2018
  Ve stopě zlínské šestidenní 2020
  300 zatáček Gustava Havla
  Česká Tourist Trophy 2017
  X. setkání motocyklů Jawa 500 OHC
  300 zatáček Gustava Havla 2015
  Česká Tourist Trophy 2018
  Pérák 2017
  Jarní cena Brna 2018
  Pérák 2015
  Slovácký okruh 2018
  Cena města Jičína 2018
  Setkání veteránů Holešov
  Branná 2018
  Kniha Jawa Californian
  Pérák 2016
  NIPPON RETRO 2019
  XXXVIII. Nepomucký trojúhelník
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru motomagazin.cz je bez písemného souhlasu autora zakázáno. © Jiří Bartuš