MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly           20.9.2021 04:21         
 ÚVOD   INFORMACE  AKCE / REPORTÁŽE  ARCHIV  ČLÁNKY  MAGAZÍN - BLOG  INZERCE      KOMERČNÍ INZERCE  KONTAKTY
MotoMagazínInzerujte na MotoMagazínu

| Reportáže | II. čínské motocyklové dobrodružství Petra Hošťálka |
Jarní MotorTechna 2010

  Motoristické burzy v roce 2011
  

  Autor: Jiří Bartuš

  Na konci sezóny se obvykle snažím zamýšlet nad stavem nabídky a poptávky na našich veteránských burzách a z aktuální situace vydedukovat směry, kterými se budou ubírat zájemci o historické vozidla. Překotný rozmach prodeje přes internetový aukční server Aukro však zcela radikálně změnil situaci. Úmyslně uvádím pouze Aukro, protože ostatní servery hrají v našich zeměpisných šířkách podřadnou roli. Největší aukční portál eBay k nám bohužel nedorazil. Jeho vstup na aukční trh by byl jistě velikým přínosem, bohužel však naše země se managerům eBaye jeví příliš malá. Dominantní postavení Aukra s sebou nese negativní důsledky v podobě deformace trhu dané pochybnou politikou Aukra. Zde opětovně narážím na nepochopitelný zákaz stanovení minimální vyhrazené prodejní ceny, který dle mého soudu ničí trh s historickými vozidly. Přitom v domovské zemi Aukra Polsku, je institut minimální ceny zaveden a v začátcích byl součástí Aukra i u nás. Aukru lze přičíst k dobru snahu o zjednodušení a zrychlení plateb. Zatím však stále chybí lepší integrace přepravních podmínek. Zde je však chyba spíše na straně České pošty, jakožto našeho dominantního přepravce. Jak se zdá, Česká pošta umí pouze razantně zdražovat své služby.

  Ale zpět k burzám. Ač se v poslední době vyrojilo nebývalé množství burz zaměřených na historickou techniku, prim hraje stále silná trojice burz. Motortechna v Brně, Chotusická burza a burza na Kladně. Na paty jim šlape tradiční, i když stále netradičně pojatá burza ve Zloníně a burza během konání Oldtimer festivalu ve Slavkově. K velkým burzám je třeba připočítat i Motobazar v Mohelnici, jehož úroveň se, dle tvrzení návštěvníků, rok od roku zlepšuje. To, jaký vývoj mají před sebou tyto velké burzy, bude hodně záležet na požadavcích návštěvníků. A ti jsou u nás, jak je známo, velice konzervativní. Výhledově tedy nelze čekat žádnou podstatnou změnu v zaběhlých scénářích. Jistý směr vývoje mimo rámec obyčejné burzy stále určuje pouze MotorTechna, která, zejména díky zázemí brněnského výstaviště, umožňuje nabídnout i jiné další aktivity, vídané běžně na zahraničních burzách.

  Novým fenoménem se na větších burzách staly kapsáři. Zní to téměř neuvěřitelně. Ale kdo se zamyslí nad prostředím, kterým burzy jsou, tak tomu se tento fakt až už tak k neuvěření nezdá. Kde jinde se koncentruje takové množství lidí s vysokou hotovostí po kapsách? Asi těžko naleznete pro kapsáře lepší prostředí než jsou právě burzy. Ochrana před kapsáři není až tak snadná, jak by se mohlo zdát. Na přítomnost kapsářů na burzách budou chtě nechtě muset zareagovat pořadatelé, zřejmě zavedením, případně posílením, ochranné služby. Ta však bude muset být někým zaplacena. Je tedy nasnadě, že trendu rostoucích cen pro prodávající i kupující není konec.

  Na konec ještě přidám obvyklé téma, překupníky. Opravdu nerad bych zde stanovoval kritéria pro stanovené pojmu překupník. To nechť si každý stanoví dle svého uvážení. Za překupníka se může považovat téměř každý, kdo již nějaký ten díl či vozidlo prodal. Je jasné, že v případě některých jedinců se jedná o do očí bijící lumpárnu, ale to je asi tak vše, co lze konstatovat. Možná by pomohlo podívat se na věc z jiného úhlu pohledu. Třeba, že překupník provede službu výběru zajímavých věcí v předvečer či brzy ráno před burzou a za takovou službu si nechá náležitě zaplatit. A jak naložit s překupníky na Aukru? Nijak. Jen si je třeba dávat dobrý pozor, zda cena není uměle navyšována spřáteleným "kupujícím". Ač má Aukro proti takovým nešvarům jisté páky, tak bohužel stále platí pravidlo "kde není žalobce, není ani soudce".

  Kompletní fotogalerie můžete shlédnout na serveru motomagazin.rajce.idnes.cz

Jarní MotorTechna 2010 Jarní MotorTechna 2010
Jarní MotorTechna 2010 Jarní MotorTechna 2010
Jarní MotorTechna 2010 Jarní MotorTechna 2010
Jarní MotorTechna 2010 Jarní MotorTechna 2010
Jarní MotorTechna 2010 Jarní MotorTechna 2010
Jarní MotorTechna 2010 Jarní MotorTechna 2010
Jarní MotorTechna 2010 Jarní MotorTechna 2010
Jarní MotorTechna 2010 Jarní MotorTechna 2010

Jarní MotorTechna 2010Podpořte MotoMagazín investováním do reklamy na jeho stránkách. Nabídněte své produkty širokému spektru zdejších návštěvníků. Nabízíme širokou škálu možností. Od obrazové reklamy, přes textovou až po PR články.


DISKUSE K ČLÁNKU
Provozovatel serveru nenese žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků
Zodpovězená témata (2/8): Strana 1 / 1
 Honzo - anglicky umíš dobře,tak se podívej,jak funguje EBAY - umožnuje prodávajícímu zadat do podmínek aukce minimální cenu, pod kterou předmět nebude prodán(a samozřejmě EBAY nekasíruje provizi). Tato cena je tajná, kupujícímu se nezobrazuje.

To stejný má i polské ALLEGRO,ale na AUKRO.cz to bylo před několika lety zrušeno.    [monty]
    (20. 11. 2011)
 Předně Martine ta konkurence není nová a zatím to nevypadá, že by Aukro ohrozila. Ten jejich systém ale Venco není špatný. Ne každý prodávající zná cenu, ale má nějakou minimální představu, kterou mu tady zajišťují. A jestli se objeví nějaký příhoz, je to bonus, který by v inzerci nedostal.    [Honza l]    (11. 01. 2012)
 zde odkaz na ceník
http://www.oldtimersauction.com/cenik    [venca]    (11. 01. 2012)
 Ono to oldtimerauktion asi úspěch moc mít nebude, když nenalákají prodejce, ty provize z prodeje jsou celkem velký, u aukra ve veteránech zaplatíte pevně 120kč + nějaký fotky, takže většinou to dělá kolem 125kč na tomhle si představte prodat motorku za 20 000kč provize 1,5% to jsou 3 kila! Výhodou možná je když se předmět neprodá nic neplatíte, pokud dáte předmět od vámi požadované ceny ,ale to pak můžu dát klasickej bezplatnej inzerát. Aukce mají to kouzlo v tom že se draží od koruny, pak nalákají zájemce.    [venca]    (11. 01. 2012)
 Chlapi aukro už má novou konkurenci http://www.oldtimersauction.com/
aukro už mě také sere tak podpořím toto.    [martin S.]    (08. 01. 2012)
 No, díky monTEA za ukázku jiného "ýbeje", či odkud to bylo, to bych na aukru uvítal - nemuset jak lojza rozšlapovat každou fotku, příhozy kmarádů za účelem pěkné ceny je mor, a slyšel jsem o něm dost často ;-.( no ale co dělat, když to člověk shání ;-.((( Jedna dva tři čtyři pět, a možná šest, máte tam fotky z podzimní motortechny, popsané jako jarní. To jenom pro úplnost. A propos, nemáte někdo zkušenost s celnicí na pražské hlavní poště? Už nám drží balíček pět neděl (slovy 5!), a pořád nejsou šmejdi štonc to proclít a doslat. Buzny jedny, operovat předvánočním zahlcením je ubohost. Makat musí každý - asi s výnimkou celníků, ti byli vždycky pakáž, všade.    [Hobo]    (17. 12. 2011)
 Aukro odpovědělo jasně a stručně. Bohužel už jsem se nedověděl proč Vyhrazenou cenu zrušili - na což jsem se také ptal. Pokud chceme opravdu něco změnit vidím dvě možnosti : 1. každý jednotlivě napsat přes zákaznický servis aukra návrh na obnovení Vyhrazené ceny 2.napsat petici do aukro fóra něco jako tady : http://aukro.cz/phorum/read.php?f=316&i=46609&t=46609 . Nicméně museli by se zapojit zřejmě stovky možná tisíce uživatelů , aby se ledy pohly ..    [R.]    (30. 11. 2011)
 Tak Aukro tu není jediný portál toho druhu. Je tu Bazos aj. Aukro se ale vypracovalo daleko nejoblíbenější. Asi to nedělají tak blbě. Západ zůstal za kopečkami třeba i v zadlužení ekonomik......    [Honza l]    (30. 11. 2011)
 Jak typické chování toho kdo má monopol na trhu. Škoda, že eBay neuvažuje expandovat i do našich končin. To by situaci jistě radikálně změnilo. Takto nám nezbývá než konstatovat, že západ opět zůstal někde za kopečkami.
Dali jste alespoň Aukru vědět, že existuje tato diskuse?    [Jiří Bartuš]    (29. 11. 2011)
 "R" - takže Vám i nám ostatním napsali slušně, že si máme políbit prdel.    [Monty]    (28. 11. 2011)
 Reakce aukra :-) <BR> <BR>
Vážený pane, <BR>
na Allegro.pl je možnost vystavení nabídky s tzv. Vyhrazenou cenou. Tato cena znamená, že prodejce si může stanovit cenu, které má být v nabídce dosaženo. V opačném případě nedojde k uskutečnění obchodu. <BR> <BR>
Na Aukru byla tato možnost od 1.10.2007 zrušena a neuvažujeme o tom, že bychom tuto možnost opětovně vrátili zpět. <BR> <BR>
S pozdravem <BR>
Aukro tým    [R.]    (28. 11. 2011)
 Monty, to jsem myslel úplně vážně. Psal jsem jak je zřejmé o dílech, ne o motorkách. 4 roky chodím pravidelně na rudge, těch motorek se tam prodává samozřejmě mnohem méně, než arielů, ale tohoto jsem si tam dosud nevšiml. A považuju to za úplnou zbytečnost -je to v podstatě další přihazující. Dražba přece probíhá většinou v několika posledních vteřinách. Když dražím, nikdy nepředpokládám, že sám a je jedno, zda je tam o jednoho víc, nebo míň. A když tam 3 vteřiny před koncem dám málo, už to nespravím. Proto vždy dávám maximum toho co uznám. Nechápu, čeho se tímto dosahuje.    [Honza l]    (28. 11. 2011)
 Nápad s Ústředním sběratelským výborem není špatný,tím by se vše hodně zjednodušilo.Kdyžtak se hlásim.... :0D
Lenina nechte v klidu spát,bůhví jak to bylo tenkrát s Vaší láskou k němu.
Je to přesně jako v tom nezodpovězeném dozatu dole.Klaus nám prostě už vlezl i do veteránů.... :0)    [Petr]    (27. 11. 2011)
 Petr - Marx s Leninem vyskočili z hrobu.Celý svět od nepaměti ocenuje předměty penězma, jen komunisti je plánovali zrušit.

To jako,když se stanete "sběratelem" máte nárok na veterány za flašku ?
Budou na to nějaký průkazy ,který bude vydávat a potvrzovat "Ústřední sběratelský výbor - odbor Motoveteráni"?    [monty]    (27. 11. 2011)
 Na aukro jsem napsal dotaz tak uvidím zda mi odpoví. Jinak na polské mutaci stojí minimální cena 1,5 % z její výše min 5 zl max 60 zl.V případě prodeje předmětu se poplatek vrací.    [R.]    (27. 11. 2011)
 No ona ta diskuse je spíš v podstatě o tom,jak moc zasahuje tržní hospodářství (systém urvi co můžeš) do koníčků jakými jsou veteráni.Ale to myslím zdaleka přesahuje možnosti jakéhokoliv fóra.To už by bylo spíš na další revoluci,tentokrát už ne tolik sametovou.... :0D    [Petr]    (27. 11. 2011)
 A to je právě vono -když (teoreticky) budu ten motor prodávat, dám vyvolávačku 10 000,- a minimální cenu třeba 125 000,-(podle stavu, to by mohlo být akorát,ne?)

A bud se prodá za 125 500,- ,nebo neprodá(a Aukro stejně zkasíruje svých 120,- Kč bez nutnosti hmotné investice), nebo cena vyleze na 199 000,- jako v tom slavným inzerátu.
A když Aukro zrušilo minimální cenu, nezbývá prostě,než kamarád ,který dá příhoz na 125 000,-.

Doufám,že toto čte i někdo kompetentní z Aukra!    [monty]    (27. 11. 2011)
 monty : pak už zbývá jen možnost , že aukro nechtělo dělat za 120,- Kč odhadce veteránů :-)    [R.]    (27. 11. 2011)
 Jasně že na burze se dá taky lecos najít stejně tak jako na Aukru a kdekoliv jinde.Jen si myslim že nadávat na Aukro a vyzdvihovat jak jsou burzy skvělé neni moc reálné.Oboje má svoje specifika,ale z mého pohledu Aukro vítězí.A prakticky každý koho znám tam je taky registrovaný a spokojený.
Diskuse o minimální prodejní ceně je podle mě bezpředmětná.Máte doma motor na Čechii 350 dvoutakt?Tak ho tam zkuste dát za 200000 jako byl na "šmelinářově snu" (i-veteran) a uvidíte jestli se prodá.Případně "Vatikána" (z toho označení mívám vražedné choutky) za 600000,Péráčka za 150000,nebo Čezetku Céčko za 60000 a uvidíte.Třeba se to prodá.....    [Petr]    (27. 11. 2011)
 "R" - dobrá úvaha,ale má jednu chybu - za prodej motorových vozidel a nemovitostí se u Aukra platí jen za vystavení aukce,ne provize z prodeje.Takže,i když se nic neprodá,Aukro svoje dostane. Stejně tak něco málo zkasítuje z neuskutečněného prodeje v ostatních kategoriích.

A předražený věci na burzách - chce to jezdit na malý burzy,a v Chotusicích začínat od spodu. Ty pojízdný výstavy u vchodu vynechat.    [monty]    (27. 11. 2011)
 Zlaté Aukro!Z toho co já potřebuji tam nakoupím vše za půlku a nemusím se jezdit dívat na burzy na ty stále stejné "ksichty",které vozí to samé už 10 let a mají to i ve stejných bedýnkách navázané na drátky,případně provázky.
A že se to na Aukru neprodá za takové ceny jako v inzerci nebo na burze?Je to jednoduché,trh si cenu určí a ne jako když si jí určují takzvaní "praví veteránisté".Protože když vidím ceny v inzerci nebo na burzách a srovnám to s cenami venku,tak se člověk musí kolikrát smát té naivitě.
Takže klidně dejte věci na Aukro od korunky a trh Vám ukáže cenu.Nebojím se,že pokud to bude něco vyhledávaného,nebo nedejbože vzácného,že by se to neprodalo za adekvátní cenu.
Pokud má někdo vidinu desetitisícových,případně statisícových zisků,doporučuji inzerci nebo burzy.Ale bude to dlouhodobější záležitost....holt těch volů není zase tolik :0)    [Petr]    (27. 11. 2011)
 Ohledně aukra a minimální ceny. Nejdříve bych rozdělil prodávající do dvou skupin. První skupina - neví přesně co prodává nebo to ví , ale nezná maximální cenu na trhu nebo ji i zná , ale z nějakého důvodu chce skutečně prodat a netrvá na tom , aby prodal za nejvyšší cenu v historii o které kdy slyšel. Druhá skupina - neví přesně co prodává a chce zjistit cenu na trhu nebo ví naprosto přesně co prodává a chce z toho vytřískat naprosté maximum nebo do této skupiny patří prodejci co vlastně předmět vůbec prodat nechtějí , ale dělá jim dobře když můžou říkat manželce a známým tak za tohle mi nabízeli tolik a tolik .. Pokud patřím do první skupiny - udělám prodej jak píše níže monty o OHC. Pokud patřím do druhé skupiny mám problém a musím místo minimální ceny použít kamaráda , který nahodí dostatečně vysokou nabídku , kterou nikdo nepřetluče. Na aukru jsem od roku 2006 a pamatuju doby kdy fungovala minimální prodejní cena a taky se pamatuju , že když byl opravdu dobrý předmět na prodej tak se každý prodejce choval podle skupiny č.2 - napálil nesmyslnou minimální cenu , která z 99% nebyla dosahována a po skončení aukce už aukrem oceněný předmět buď neprodal vůbec nebo ho prodával mimo aukro případně se snažil domluvit prodej s přihazujícími samozřejmě také mimo aukro. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat - jednak aukru utíkali provize a jednak si kupující stěžovali stejně tak jako si teď stěžujete na přihazující kamarády - proto Aukro zcela pochopitelně status minimální ceny zrušilo. Kdyby tu cenu aukro nezrušilo tak souhlasím , že v kolonce veteráni se bude točit víc věcí , ale nebudou se přes něj prodávat ..    [R.]    (27. 11. 2011)
 Jen bych chtěl dodat k nákupu na Ebay že po vyhrání aukce máte povinnost zboží zaplatit a odebrat, jinak po vás může prodejce právně vymáhat náklady za dokončenou aukci. (ani se jim nedivím) Mě se stalo že jsem ve slabé chvilce přihodil na moto a nečekaně vyhrál. Chtěl jsem to zrušit ale prodejce odpověděl že jinak musím uhradit náklady nebo žaloba. A myslej to vážně, hlavně Němci, tak jsem vždy raději koupi dokončil a moto si odvezl. Stalo se mi to asi třikrát a nelituju protože to byl vždy velmi dobrý kup.    [tusakvlasta]    (26. 11. 2011)
 Pokud jde o minimální skrytou cenu je to jasné, statisticky (přečteno na ebay) je větší šance na příhozy pokud je startovací cena nízká a minimální cena chrání prodejce, aby nemusel pod cenu. Drahé a unikátní věci obvykle pozornosti neuniknou, takže je celkem bezpečně lze nabízet od nuly i bez minimální ceny. Navíc mi připadá, že prodejci na e-bay chtějí věci skutečně prodat, nejen dělat průzkum trhu, jak jsme toho často svědky u nás.

Na provize opatrně, ebay neinkasuje sice provize od kupujících, zato prodávající osolí dost, specielně ebay UK nebo DE. Ćástka za vystavení je ještě v poho, ale pak inkasují za nastavení minimální ceny, dále poměrně dost za dosaženou cenu - pokud se předmět prodá (leckdy kolem 10%) a pokud si necháš poslat peníze přes Paypal, stojí to další 3-4% (z celé převáděné sumy, která je obvykle včetně poštovného), takže než se nadějete, 15% z tržené ceny je pryč...    [Pepa]    (26. 11. 2011)
 Honza - to nemyslíte vážně? Snad každý druhý prodej motorky na EBAY má minimální cenu(samozřejmě tajnou, jinak by to nemělo smysl)

Jen pro příklad: http://www.ebay.co.uk/itm/Ariel-OG-1939-Matching-Numbers-Classic-Vintage -Veteran-Only-Made-One-Year-/250928521092?pt=UK_Motorcycles&hash=item3a6c815 f84


modrý nápis "RESERVE NOT MET" je právě ta minimální cena, která zatím nebyla dosažena.    [monty]    (25. 11. 2011)
 Myslím, že se tu vyrábí umělý problém. Motorku za 200tis na aukru prodávat nebudu, to si zaslouží víc času. U prodeje běžných věcí určitě problém není, proto je tam zobchodováno tolik materiálu. Mimochodem na ebay se běžně využívá kup teď -u replik -přirozeně. Originál díly-i drahé, se běžně obchodují od nuly. Utajenou minimální cenu jsem tam ještě neobjevil a do nakupuju poměrně dost.    [Honza l]    (25. 11. 2011)
 A není ten kamarád jen nutnost, vyvolaná AUKREM ?    [monty]    (21. 11. 2011)
 Potíž je, že institut minimální ceny u nás obyčejně supluje kamarád. V horším případě za tím bývá úmysl cenu "vyšroubovat"    [JzK]    (21. 11. 2011)
 Ne, případ je úplně jasný. Další vyšetřování je zbytečné.    [Libor]    (20. 11. 2011)
 Přesně tak. Potřebuje někdo ještě polopatičtější vysvětlení?    [Jiří Bartuš]    (20. 11. 2011)
 Chci prodat třeba JAWU 500 ohc PO RENOVACI a mám představu 200 tisíc korun.

Tak bud dám inzerát za 200 000,- - potom nepotřebuju Aukro, nebo dám vyvolávací cenu 200 000,- na Aukru - potom je mně Aukro taky naprd, nemyslíte?

A když začnu na 20 000,- a zrovna je špatná doba, tak musím prodat za 80 000,- ?

Stačí MINIMÁLNÍ CENA 180 000,- a nemusím se dál starat. Bud to vyleze na 320 000,- a jsem na tom dobře, nebo to skončí 181 000,- a není to nic moc.Nebo se to neprodá.

Takhle to má celý svět, včetně normálních neinternetových aukcí v Anglii.    [monty]    (20. 11. 2011)
 Minimální cena zcela logicky chrání prodejce před neadekvátní cenou danou nízkým zájmem. To je snad normální, ne?
Pokud by každý dal vyvolávací cenu na úrovni běžné ceny prodejní, tak přeci nemusí vůbec existovat aukční prodej. A aukční prodej je přeci o souboji mezi kupujícími.
Vyvolávací cena se u aukčních síní stanovuje přibližně jako třetina ceny odhadní. A to jen proto, aby se aukce nezdržovala zbytečným přebíjením o malé částky.    [Jiří Bartuš]    (20. 11. 2011)
 No přece abych nemusel platit provizi Aukru a někdo mi to náhodou nekoupil levně. Vy nejste Čech?    [Libor]    (20. 11. 2011)
 Mě furt moc nedochází proč minimální cenu? Sleduji ceny celkem dlouho a spíše mi přijdou někdy dost astronmické ty maximální než nízké minimální ceny. Když prodávám nějakou věc tak si minimální cenu stanovím, nebo teda můžu stanovit cenou vyvolávací ne?
Burzy : Mě se to tam líbí. Na všech. A když je něco drahé je to mnohdy o 50 metrů vedle za třetinu! Sháněl sem víko na péráka a u překupníka 900 (levé od spojky) a vedle sem sehnal za 500 dvě! Výhoda burzy proti Aukru je v tom že se dá domluvit a hlavně díl vidět!    [Dolin1]    (20. 11. 2011)
 Zaplať pánbůh, že je aukro nastaveno tak, jak je. Spousta inzertních serverů je nasycena letitými inzeráty harpagonů, kteří nevědí, co by vlastně měli chtít. Chci nakupovat, nechci se zúčastnit průzkumu trhu. Pokud je někdo přesvědčen, že zná slušnou tržní cenu, může použít cenu "kup teď". Porušené ego těch, kteří si mysleli, že jsou milionáři, a realiza je vyvede z omylu mě málo zajímá.    [Libor]    (20. 11. 2011)
 Minimální cena je tajná jen do doby, než je překonána. Toto je docela chytrý systém, jak prodat, ale ne za méně, než by kupující tratil. Tento systém umožňuje efektivně získat přehled o reálných cenách a pomáhá udržovat trh. Minimální cenu má na eBay stanovenu většina prodejců aut či motocyklů.

Jsem přesvědčen, že kdyby Aukro minimální cenu nezrušilo, tak dnes se v kolonce veterán točí několikanásobný objem peněz. Holt jako vždy si u nás někdo myslí, že to ve světě dělají blbě.    [Jiří Bartuš]    (20. 11. 2011)
 Aha, díky za vysvětlení. Ebay v podstatě nepoužívám, jen se občas kouknu, co tam je, ale zatím jsem tam nic nekoupil.

Z mého pohledu mi ale nedává smysl, proč by minimální cena měla být tajná.    [Jan Vošalík]    (20. 11. 2011)
Přidat odpověď    (36)
 No pánové já se domnívám že aukro je dobré pro ty co dělají české věci. Když máte něco zajímavého co není české dostanete desetinu ceny než na E-bay a opačně protože českou věc prodáte jen tady ve světě to nikoho nezajímá. Zkuste prodat pragovku za 350000 na E-bay USA a lidi se tam zblázněj smíchy. Tady se začnou zájemci mezi sebou prát :-). Prostě aukro je tak malý trh že nemůžete na něj spoléhat.    [Josef]    (28. 11. 2011)
 Tomu bych se aji trochu přiklonil, viz hromadný "návrat" Californicationů. A k aukru: jsou tam dobré věci, na které se člověk "nalepí", ale jinak aukro nenávidím, vždycky mě míní trefit šlak při ... závěru aukce ;-.)    [Hobo]    (16. 12. 2011)
Přidat odpověď    (1)
Nezodpovězená témata (6/8):
 Co se týká burz--domnívám se že není potřeba cestovat světa kraj.Prodávající jsou vesměs stejní nebo úplně totožní.Ceny za odpadky jsou normálně přestřeleny.Naprostý vrchol jsou prodávající keťasi zo Slovenska veměs připití a neskutečně drazí s blbími keci na čechůnov.Třeba na Moravě to působí jako kosa na kámen.
[Franta]      (03. 02. 2012)
 Aukro je pomatené a nebezpečné.Zde se prodává většinou odpad za který by se nikdo normální nepodepsal.Forma zasílání peněz na účet dopředu je snat vrchol Polské demence!Z ruky do ruky se posílá jen na dobírku.Aukro Vám nic neprodá ,ale hned si účtuje poplatky!Někteří prodávající používají formulavi nemám odskoušeno!?Co to jako je?
[Franta]      (03. 02. 2012)
 Dobrý den, zaujalo mě tvrzení, že do Čech nedorazil Ebay. Popravdě používám také Aukro - když už. Na Ebay jsem nenašel kolonku veteránů nebo dílů na předv. auta - zajímala by mě hlavně ta česká. Pokud někdo s tím tady máte zkušenost, jak se do takové kategorie dostat, tak poraďte, mě se to nepodařilo. Nechápu ani kdybych něco vyhrál, zda mi to vůbec pošlou do Čech.
[Četník STB]      (26. 11. 2011)
 Každému jde stejně jen o prachy a je jim jedno jakým způsobem je z nás vytáhnou.
[Josef Blábolil]      (26. 11. 2011)
 Aha, tak to je ta normální logika? Já prodávám a jsem nejchytřejší. Nakupující jsou pitomci, které je třeba oškubat. Je zajímavé, jaké bizardní myšlenkové konstrukce jsou lidé ve své hamižnosti schopni vytvořit. Takové úvahy jsou podle mne na diagnozu. Slušný obchod byl vždy o vzájemně výhodné výměně nějaké užitné hodnoty. Peníze jsou prostředkem, ne cílem. Klaus už straší i na veteranforu.
[Libor]      (20. 11. 2011)
 Zajímavé zamyšlení, celkem se mi to líbí.

K "minimální vyhrazené prodejní ceně" na aukru - na aukru je položka "počáteční cena" - tedy cena, od které se začíná prodávat. Nebo tím autor myslel něco jiného?

Trochu z mého pohledu: Letos jsem byl na burze v Nupakách, Tchořovicích a Chotusicích a Chotusice se mi líbily nejméně či spíše nelíbily. Nebylo tam celkem nic zajímavého a prakticky vše předražené. Byl jsem tam podruhé v životě a už poprvé před lety jsem z toho měl podobný pocit. Nupaky byly asi nejmenší, ale ceny poměrně dobré. Tchořovice na nákup určitě nejlepší a překvapily mne i množstvím prodávajících a dobrou organizací. Já si tam přišel rozhodně na věci, které z mého pohledu nikde jinde už asi neseženu a byly za pár korun. Takže z pohledu nakupujícího nejlepší Tchořovice.
[Jan Vošalík]      (19. 11. 2011)

NOVÉ TÉMA
Pouze pro založení nového diskusního tématu
Diskuse není určena k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskuse odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.
 Jméno:     
 E-mail:     
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky, které souvisí s danou tématikou. Nepatřičné příspěvky budou z diskuse odstraněny.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <U>, <I>.
Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.

Komerční inzerce
Renovace a oprava nejrůznějších palivových nádrží navíc umí hodit vašeho veterána do gala.
Nové články
Z druhé ruky: Jawa Pérák in action
Kopčany 2019
Duel naháčů
Brno Revival 2019
Jawa 300 CL a vozík PAv
Suzuki TC200
Pérák ze stodoly
Můj život Pekelného Anděla
Medzinárodné motocyklové preteky Letisko Trenčín 2020
Mad Max Style…
Yamaha FZ 750
Ve stopě zlínské šestidenní 2020
Pérák 2020
XXXVIII. Nepomucký trojúhelník
Sraz patinovek a bastlů
NIPPON RETRO 2020
Renovace motocyklu Jawa 350 typ Californian II z výrobní série pro Ministerstvo vnitra
Kawasaki Z H2 a nová Čechie-Böhmerland

PODPOŘTE NÁS
SDÍLENÍM ČLÁNKU

MotoMagazín na facebooku


Témata
INZERCE     Nový inzerát
Japonské motocykly
Poválečné motocykly ČZ
Jawa Pérák
Motocykly JAWA 500 OHC
Motocykly JAWA Bizon
Lidová vozítka
Vozítka Velorex
Manet 90
Kniha vozítka Velorex
Motocyklové vozíky
Motocyklové vozíky PAv
Mopedy Stadion
Sidecary VELOREX
Videoarchiv
Francouzské motocykly
Literatura
OILMASTER
MotoMagazín na Youtube
MotoMagazín na Rajčeti
Motocyklové vozíky PAv - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
Jawa Californian - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
  Dodatky knihy
  Fan club Velorex
Vrchní, zdrhni!
www.jawadily.cz
Žebříček článků
Brno Revival 2019
NIPPON RETRO 2018
Ve stopě zlínské šestidenní 2018
Česká Tourist Trophy 2016
300 zatáček Gustava Havla 2015
III. Pohár motorových dvoukolek
Nepomucký trojúhelník 2018
300 zatáček Gustava Havla
Česká Tourist Trophy 2018
Pérák 2017
300 zatáček Gustava Havla 2018
Česká Tourist Trophy 2017
Pérák 2016
X. setkání motocyklů Jawa 500 OHC
Slovácký okruh 2018
XXI. Jarní sraz Velorexů v Boskovicích
Pérák 2015
Jarní cena Brna 2018
7. Sjezd Jawistů v Luhačovicích
Cena města Jičína 2018
XXXVIII. Nepomucký trojúhelník
Česká Tourist Trophy - IRRC 2019
NIPPON RETRO 2019
Branná 2018
Kniha Jawa Californian
Publikování nebo další šíření obsahu serveru motomagazin.cz je bez písemného souhlasu autora zakázáno. © Jiří Bartuš