Našim spotřebitelům - motoristům, majitelům motocyklů a skůtrů je určen nový výrobek, přívěsný vozík PAv 40. Svým provedením, rozměry a vahou, Vám má umožnit bezpečnou, pohodlnou a příjemnou jízdu, ať už při provozování mototuristiky, při jízdě na chatu, za koupáním při povolání apod. Všude tam, kde chcete přepravit různé předměty s sebou. Jeho upevnění, obsluha a údržba nevyžadují mimořádných nároků.

Úvodní slova výrobce, uvedená ve vkusně provedené uživatelské příručce vozíků PAv 40, přesně vystihují důvody, proč se vozíky PAv staly fenoménem trvajícím až do současnosti. Účelný, a přitom velice vkusný a nadčasový design, nesl v sobě zhmotnění snah o využití motocyklu jako plnohodnotného dopravního prostředku, které se sebou přinesl specifický vývoj československého motorismu od konce druhé světové války, kdy nedostupnost automobilů široké veřejnosti a naopak mohutný rozmach výroby motocyklů způsobily masový nárůst motocyklové dopravy. Specifičnost československého vývoje potvrzuje fakt, kdy v žádné jiné zemi nedošlo k takovému rozšíření využití motocyklových vozíků jako právě v Československu.Motocyklové vozíky PAvoficiální stránky knihy

Kniha vyšla 10. května 2018


Autor:     Jiří Bartuš


  Motocyklové vozíky tvoří nedílnou, avšak veřejnosti málo známou, část československé motoristické historie. Kniha umožňuje čtenáři získat ucelený obraz o historii využívání vozíků ve spojení s motocykly, které bylo přímým a logickým důsledkem specifického poválečného rozvoje motorismu v Československu. Specifičnost československého vývoje potvrzuje fakt, kdy v žádné jiné zemi nedošlo k takovému rozšíření využití motocyklových vozíků jako právě v Československu.
  Předností knihy je podrobné zmapování vývoje motocyklových vozíků v Československu. Jak přímo vozíků PAv, jejichž účelný a přitom velice vkusný a nadčasový design nesl v sobě zhmotnění snah o využití motocyklu jako plnohodnotného dopravního prostředku, tak i předchůdců a též vozíků amatérských konstrukcí, pro které byly vozíky PAv inspirací.
  Jednotlivé vozíky jsou dopodrobna popsány a patřičně fotograficky dokumentovány. Na základě zpracování mnoha dobových dokumentů přináší kniha též informace o praktickém provozování vozíků, jejich údržbě a opravách.

  Tato kniha by nemohla vzniknout bez podpory mnoha desítek čtenářů internetového magazínu MotoMagazín, kteří po mnoho let ochotně přispívali k tématu jak dobovými i současnými fotografiemi vozíků, tak i poznatky, díky kterým se podařilo složit mozaiku historie motocyklových vozků.

  Knihu lze koupit prostřednictvím běžné obchodní sítě nakladatelství Grada a u všech dobrých knihkupců.


  Dotazy ke knize zasílejte prostřednictvím emailu jiri.bartus@motomagazin.cz
  nebo na telefonicky na čísle autora 777 998 694


Obal knihy Motocyklové vozíky PAv


Kniha má 96 stran formátu 22×17 cm, z toho 16 stran barevných

ISBN 978-80-271-0566-3Obsah knihy Motocyklové vozíky PAv  www.motomagazin.cz © Jiří Bartuš  2002