MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    MAGAZÍN - BLOG           23.3.2017 05:13         
Podívejte se jak můžete ušetřit na povinném ručení
 ÚVOD   INFORMACE  AKCE / REPORTÁŽE  ARCHIV  ČLÁNKY  MAGAZÍN - BLOG  INZERCE      KOMERČNÍ INZERCE  KONTAKTY
Logo MotoMagazínuNáhradní díly na motocykly Jawa a ČZ - Panelka, Pérák, Kývačka, Pionýr, Velorex, Mustang

| Magazín - Blog novinek a zajímavostí ze světa, historie, cest, stodol a garáží |Jawa 350 OHC
Podařilo se Jawě zakomponovat do čínského motocyklu tradiční prvky motocyklů Jawa?


  Autor: Jiří Bartuš
  Dnes, kdy pro většinu motoristických příznivců je již Jawa mrtvým pojmem, vstupuje na trh novinka Jawa 350 OHC. Základem nové Jawy 350 OHC je čínský motocykl Shineray XY 400, který je osazen několika díly odkazujícími se na design motocyklů Jawa 350 634. V době, kdy dvoudobá třistapadesátka, jejíž základ lze vystopovat do doby před 70. lety, má dveře na evropský trh definitivně zavřené, je cesta tímto směrem pochopitelná.


Tovární fotografie ve velkém rozlišení umožní prohlédnout detaily motocyklu. Pro zobrazení detailů motocyklu klikněte na tento náhled.  Rozhodnutí o tom, že pro československé motocykly kubatury 350 cm3 bude využito dvoudobého motoru padlo přesně před 70. lety na přelomu roku 1946 a 1947. Ještě na konci roku 1946 bylo v oficiálním výrobním plánu pro rok 1947 počítáno s výrobou Ogaru 350 OHC zkonstruovaném Vincencem Sklenářem. Čtyřdobou techniku mohla nabídnou i Jawa v podobě motocyklu Jawa 350 OHC, vzniklém během protektorátního vývoje společně s dvěstěpadesátkou Pérákem, avšak z mnoha důvodů se sériové výroby se dočkala Jawa Pérák s dvoudobým motorem koncepčně vycházející z dvoudobé dvěstěpadesátky.

Pohled čínský retro mototocykl přímo vybízí srovnání s Hondou CB500T z roku 1975, která nabízela retro techniku a vzhled v době, kdy slovo retro ještě nikdo neznal.


  Shineray XY 400 je, jak výroce sám uvádí, "Vintage" variantou motocyklu, který je jedním z nepřeberného množství motocyklů vyráběných firmou Shineray. Líbivý motocykl, reagující designem na současnou módní retro vlnu, působí solidním, uceleným dojmem. Jednoduchá koncepce motocyklu Shineray přímo nabízí mnoho možností pro individuální úpravy motocyklu. Pod svou značkou jej například prodává polský Romet. Původ motoru lze vysledovat v Hondě XR 400, v případě Shineray doplněným o vstřikování Delphi.


  Použití čínské techniky nemusí ihned znamenat nějaký průšvih. Hodně bude záležet na tom, zda si jawa pohlídá stabilní kvalitu a jaký šmrnc se v Jawě motocyklu podaří dát. V dnešní době má nová Jawa šanci oslovit zejména ty fanoušky značky, kteří mají rádi retro styl, případně hledají smysl v individuálních úpravách. Uvidíme, jak se s tím v Jawě dokáží poprat.

  Druhé vydání knihy Jawa Californian jsem zakončil optimistickým sdělením, že Jawa vyrábí, Jawa modernizuje, Jawa investuje, Jawa vyvíjí. Jawa žije. Věřme, že tato novinka vnese Jawě nový vítr do plachet, na který její příznivci čekjí již mnoho let.

Jawa
DISKUSE K ČLÁNKU
Provozovatel serveru nenese žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků
Strana 1 / 1
Nezodpovězená témata (2/2):
 JAWA 350 OHC
Jsem moc rád že má Jawa konečně krásnou motorku. Nevadí že má kořeny v číně. Dnes se tam vyrábí díly i do jiných renomovaných značek. Důležité je, že kvalita vypada Suprově, motor lze vystopovat u Hondy . Motocykl má dobrý a pevný základ. A ve skutečnosti vypadá lépe než na fotkách. Né že by fotky byly špatné ale osobní dojem je prostě mnohem lepší.Díly se sem dováží a u Nás se motocykl kompletuje a upravuje. Dává to práci českým lidem, což je super. A kdo ví, díky perfektnímu začátku a velmi solidnímu stroji se jednou dočkáme i úplně České Jawy. Ale nečekejme super stroj tu už konečně je !! Po dlouhé době je to motocykl po kterém fakt toužím !!!!! SUPER JAWO !!!!!
[Tomáš Ř.]      (07. 03. 2017)
 JAWA 350 OHC
Milé překvapení!! Motorka co vypadá jako motorka /ne jako vetřelec z kosmu/. Klasika, hodně "chromu", vyvážený vzhled, pěkný vzducháč jednovál /ke klasice se vodník jednoznačně nehodí/, solidní objem a výkon, brzdy budou stačit. Nádherné výfuky!! Za mě obrovská pochvala a dík! Věřím v kvalitu JAWY. Zohledňuji k ceně pod 100tis ! Dávám 90 procent.
Hrůza: výfuková kolena! Co ty trubky jiného průměru a svary na nich?
/To se ale dá řešit - poslat p. M. Zemana do Číny, rozumí si s nimi/. Vážně: držím všem co se na mašině podíleli pěsti a přeji hodně prodaných strojů. "Kdo neskáče není JAWA hop hop hop"!!
[Ponocný Václav, Pardubice]      (01. 03. 2017)

NOVÉ TÉMA
Pouze pro založení nového diskusního tématu
Diskuse není určena k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskuse odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.
 Jméno:     
 E-mail:     
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky, které souvisí s danou tématikou. Nepatřičné příspěvky budou z diskuse odstraněny.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <U>, <I>.
Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.

VeteránKalendář
Nové články
Suzuki TL 1000S
Pneumatiky pro Péráka
Classic Show Brno 2017
Stále perspektivní MZ 251 ETZ?
Pérák a tajemné výstavy v New Yorku
Kubánec
Norton Commando 850
Pérák 350
Jawa 350 OHC
Jawa Californian v transportním obalu
Blesk Speciál
Bude zrušena dovozová STK?
Jawa Pérák v domácí premiéře
MAN MAN
Japonské motocykly na Oldtimer Festivalu
300 zatáček Gustava Havla
Dodatek ke knize XI
Easy Rider v ČSSR

PODPOŘTE NÁS
SDÍLENÍM ČLÁNKU

MotoMagazín na facebooku


Témata
INZERCE     Nový inzerát
Japonské motocykly
Poválečné motocykly ČZ
Jawa Pérák
Motocykly JAWA 500 OHC
Motocykly JAWA Bizon
Vozítka Velorex
Manet 90
Kniha vozítka Velorex
Motocyklové vozíky
Vozíky PAv 40 (41)
Mopedy Stadion
Sidecary VELOREX
Videoarchiv
Francouzské motocykly
Literatura
OILMASTER
MotoMagazín na Youtube
MotoMagazín na Rajčeti
Jawa Californian - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
  Dodatky knihy
  Fan club Velorex
Vrchní, zdrhni!
www.jawadily.cz
Žebříček článků
Suzuki TL 1000S
7. Sjezd Jawistů v Luhačovicích
Setkání veteránů Holešov
300 zatáček Gustava Havla 2015
Pérák 2016
Pérák 2015
Kniha Jawa Californian
III. Pohár motorových dvoukolek
XIX. Jarní sraz Velorexů v Boskovicích
Česká Tourist Trophy 2016
Oldtimer Festival 2016
NIPPON RETRO 2015
Motocykly ČZ 125 A
Dodatky knihy
Classic Show 2015
300 zatáček Gustava Havla
Veteráni Moravským Slováckem 2016
Ve stopě zlínské šestidenní 2016
Mopedy Stadion
Motocyklové návěsné vozíky PAv
Hořice 2014
Dodatek ke knize V
Motocykly Jawa-ČZ 125/150 typ 351/352
Archiv fotografií MotoMagazínu
Motosraz Křtiny 2015
   Nahoru      TISK Publikování nebo další šíření obsahu serveru motomagazin.cz je bez písemného souhlasu autora zakázáno. © Jiří Bartuš