MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    MAGAZÍN - BLOG           18.10.2019 00:03         
 ÚVOD   INFORMACE  AKCE / REPORTÁŽE  ARCHIV  ČLÁNKY  MAGAZÍN - BLOG  INZERCE      KOMERČNÍ INZERCE  KONTAKTY
Logo MotoMagazínuNáhradní díly na motocykly Jawa a ČZ - Panelka, Pérák, Kývačka, Pionýr, Velorex, Mustang

| Reportáže | II. čínské motocyklové dobrodružství Petra Hošťálka |
Česká Tourist Trophy 2013
Hořice v podkrkonoší, 15.- 16. června 2013


  Česká Tourist Trophy 2013

  Autor: Jiří Bartuš

  Česká Tourist Trophy 2013 představila silniční motocyklové závodění v plné parádě tak, jak jsme byly zvyklí vídávat při závodech 300 zatáček Gustava Havla. Při závodech 300 zatáček Gustava Havla museli v minulých letech motocykloví veteráni uvolňovat stále více místa moderním závodních motocyklů až na ně žádné místo nezbylo.
  Legendární okruh v Hořicích láká stále více jezdců a jako každý okruh, i ten hořický, má své pevně dané limity. Vyhradit celý víkend rychlým závodním veteránům je tedy jen logickým důsledkem vývoje motocyklového sportu na přírodních okruzích.

  To, že byla Česká Tourist Trophy vypsána jako regulerní závod a ne jako jízdy pravidelnosti se negativně odrazilo v menší pestrosti představených veteránů. Mimo třídy do 175 cm3 se v jednotlivých kategoriích sešlo více motocyklů, než dokáže okruh pojmout. Účast v závodu tedy musely jezdci vybojovat dostatečně rychlými tréninkovými jízdami. Velice hojně zastoupené pole sidecarů dávalo tušit překrásný divácký zážitek a to i přes to, že závod sidecarů byl jako jediný vypsán jako jízda pravidelnosti. Pro příští ročník by jistě stálo za úvahu pořádat jízdu pravidelnosti i pro kategorii motocyklů do 175 cm3.

  O obsazení tříd soudobých motocyklů nelze hovořit jen jako o doplňku veteránům už proto, že se na startu závodů objevila téměř celá naše road racingová špička.

  Již od sobotního rána bylo nad hořickým okruhem nádherné počasí. V letošním, na počasí nestálém, roce na něj asi mají hořičtí patent. Všechny trénikové jízdy proběhly bez větších problémů a tak i nabytý časový harmonogram nedoznal většího zpoždění. Diváci podél trati museli být maximálně spokojeni.

  Atmosféru kterýchkoli závodů netvoří jen jezdci a jejich stroje, nýbrž také diváci. Na České Tourist Trophy bylo diváků o poznání méně než bývá zvykem při závodech 300 zatáček Gustava Havla. Lze však pevně věřit, že si diváci najdou i na takto pojaté závody. Už proto, že zázemí, které je v Hořicích pro diváky vždy nachystáno, nelze shledat než více něž nadstandardní. Kolem trati bylo nachystáno nepřeberné množství stánků s občerstvením všeho druhu. Snad u věch stánků bylo bez zbytečného čekání nabízeno nejen pivo, kdy převládal Staropramen 10 za cenu 25Kč, ale i pivo nealkoholické a zejména točená limonáda. Zatímco v sobotu bylo hlavní nápojem v rukou návštěvníku vidět, z pochopitelných důvodů, zlatavý mok v neděli převládaly kelímky s nápojem v barvě červené. Hladovému divákovi bylo na každém kroku nabízeno množství pochutin, kterým nebylo možné odolat. Upozorňovat na občerstvení diváků by se mohlo zdát zbytečné, ale z praxe moc dobře vím, jak zásadní roli může občerstvení hrát. A nejen občerstvení. Chce-li pořadatel přilákat diváky na více něž jeden den, musí nabídnout program i na dlouhou sobotní či páteční noc. Obyčejný fakt, že u všech stánků je k mání klasická malinová limonáda, případně točené nealkoholické pivo, může sehrát u mnoha diváků neobyčejně pozitivní roli.

Česká Tourist Trophy 2013 Česká Tourist Trophy 2013
Česká Tourist Trophy 2013 Česká Tourist Trophy 2013

  Při představování atmosféry, která na České Tourist Trophy panovala, nelze nevzpomenout i na zasvěcený a vtipný komentář Karla Březiny a Josky Kubíčka. Jejich neopakovatelný styl komentování k Hořicím dnes patří stejně jako tradiční Hořické trubičky.

  Všechny nedělní závody přinesly divákům neopakovatelně vzrušující podívanou. Jen mírné zdržení programu přineslo zastavení a restartování závodu kategorie klasik 500 + 750, kdy tři jezdci upadli na oleji. Vážnější pády postihly závěrečný závod spojených kategorií 600 a 1000 cm3, který musel být dvakrát restartován a zkrácen na pouhých pět kol.

  Neustále se zvyšující výkony dosahované moderními stroji enormně zvyšují nároky na pořadatelskou činnost. Po ukončení závodů byla na obličeji nejednoho z pořadatelů jasně patrná úleva. Hořickým pořadatelům tedy patří největší dík za vydařený víkend plný neopakovatelných okamžiků.


  Přes 200 fotografií, přibližujících atmosféru České Tourist Trophy, naleznete v archivu MotoMagazínu:  motomagazin.rajce.idnes.cz

  Další odkazy týkající se České Tourist Trophy naleznete u pozvánky v kalendáři akcí www.veterankalendar.cz

  Vstupte do diskusí
  Diskuse na téma budoucnosti přírodních okruhů: VeteránForum
  Diskuse na téma České Tourist Trophy: VeteránForum

Česká Tourist Trophy 2013 Česká Tourist Trophy 2013
Česká Tourist Trophy 2013 Česká Tourist Trophy 2013
Česká Tourist Trophy 2013 Česká Tourist Trophy 2013
Česká Tourist Trophy 2013 Česká Tourist Trophy 2013
Česká Tourist Trophy 2013 Česká Tourist Trophy 2013


Česká Tourist Trophy 2013Podpořte MotoMagazín investováním do reklamy na jeho stránkách. Nabídněte své produkty širokému spektru zdejších návštěvníků. Nabízíme širokou škálu možností. Od obrazové reklamy, přes textovou až po PR články.


DISKUSE K ČLÁNKU
Provozovatel serveru nenese žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

NOVÉ TÉMA
Pouze pro založení nového diskusního tématu
Diskuse není určena k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskuse odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.
 Jméno:     
 E-mail:     
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky, které souvisí s danou tématikou. Nepatřičné příspěvky budou z diskuse odstraněny.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <U>, <I>.
Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.

VeteránKalendář
Nové články
Suzuki GSX-R 1100 M
NIPPON RETRO 2019
Muzeum českého road racingu v Hořicích
XXIII. Jarní sraz Velorexů v Boskovicích
Cena města Jičína 2018
Jarní cena Brna 2018
Norton Dominator 650 SS
Evropský festival Route 66
Česká Tourist Trophy 2018
Kawasaki 500 H1 Mach III v ČSSR?
Setkání veteránů Holešov 2018
NOC international rally 2018
Ve stopě zlínské šestidenní 2018
I pozitivní změny v dopravě se dějí...
Star Rally 2017
Pérák 2018
Nepomucký trojúhelník 2018
X. setkání motocyklů Jawa 500 OHC

PODPOŘTE NÁS
SDÍLENÍM ČLÁNKU

MotoMagazín na facebooku


Témata
INZERCE     Nový inzerát
Japonské motocykly
Poválečné motocykly ČZ
Jawa Pérák
Motocykly JAWA 500 OHC
Motocykly JAWA Bizon
Vozítka Velorex
Manet 90
Kniha vozítka Velorex
Motocyklové vozíky
Motocyklové vozíky PAv
Mopedy Stadion
Sidecary VELOREX
Videoarchiv
Francouzské motocykly
Literatura
OILMASTER
MotoMagazín na Youtube
MotoMagazín na Rajčeti
Motocyklové vozíky PAv - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
Jawa Californian - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
  Dodatky knihy
  Fan club Velorex
Vrchní, zdrhni!
www.jawadily.cz
Žebříček článků
Ve stopě zlínské šestidenní 2018
PAv 100
Nepomucký trojúhelník 2018
Slovácký okruh 2018
Česká Tourist Trophy 2017
X. setkání motocyklů Jawa 500 OHC
III. Pohár motorových dvoukolek
Česká Tourist Trophy 2018
300 zatáček Gustava Havla 2018
Pérák 2016
Česká Tourist Trophy 2016
Oilmaster
XX. Jarní sraz Velorexů v Boskovicích
Kawasaki ZX-12R
NIPPON RETRO 2018
Jarní cena Brna 2018
7. Sjezd Jawistů v Luhačovicích
Star Rally 2017
Evropský festival Route 66
300 zatáček Gustava Havla
Cena města Jičína 2018
NIPPON RETRO 2019
Pérák 2018
Pérák 2017
Pérák 2015
   Nahoru      TISK Publikování nebo další šíření obsahu serveru motomagazin.cz je bez písemného souhlasu autora zakázáno. © Jiří Bartuš