MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    MAGAZÍN - BLOG           19.10.2019 14:55         
 ÚVOD   INFORMACE  AKCE / REPORTÁŽE  ARCHIV  ČLÁNKY  MAGAZÍN - BLOG  INZERCE      KOMERČNÍ INZERCE  KONTAKTY
Logo MotoMagazínuwww.mototechnik.cz

| Reportáže | II. čínské motocyklové dobrodružství Petra Hošťálka |
XX. SRAZ ČS. MOTOCYKLŮ
9.5.2009


  XX. SRAZ ČS. MOTOCYKLŮ – Zrcadlová koza u Turnova  Autor: Miloš Haken

  20“… Tímto pořadovým číslem se honosil letošní, jubilejní sraz příznivců motocyklů československé výroby. Od časného rána proudily do areálu vodácké hospody „U Zrcadlové kozy“ šňůry kouřících dvoutaktních strojů a bublajících čtyřtaktů větších či menších kubatur.

XX. SRAZ ČS. MOTOCYKLŮ

  Když parta pořadatelů tento ročník připravovala, počítali všichni tak nějak s tím, že dvacáté výročí „srážení se“ nebude nic obyčejného. Že se však sjede 248 motorek, to nečekal asi nikdo… Potkat v davu do kožeňáků a kukel zahalených nadšenců svého známého bylo téměř nemožné. Já to štěstí měl, ač jsme s naší prackovskou partou přijeli až kolem desáté dopolední. Při zápisu u vjezdu mi kdosi poklepal na mé rameno, ukryté v bundě z jačí kůže. Ohlédnu a se spatřím muže v kožené výstroji, leteckých brýlích a bílé helmě na červené Jawě 250 „Pérák“ se stupačkami, ubroušenými od prudkých průjezdů zatáček. Nebyl to nikdo jiný, než Jindra. Ten by účast nevynechal, ani kdyby v květnu sněžilo.

  Po zápisu a nalezení správného prkénka, nutného k podložení ubroušeného stojánku, jsme zaparkovali a šli potěšit oko pohledem na skutečné skvosty – a že bylo na co koukat! Mezi dravě červeným lakováním strojů Jawa a decentní černou nablýskaných ČeZet bylo v chromových zrcadlech nádrží vidět užaslé výrazy, pochvalná přikývnutí a nezřídka také pohledy plné nostalgie nebo touhy takový stroj vlastnit… A pak to přišlo. Do davu diskutujících příznivců motorismu najednou Marián zahlásil z tlampače „VÝJÉÉÉZD..!“ Borci i borkyně nasadili blembáky, kukly, obtočili bílé šály kolem krku, v zapalování cvakly klíčky a rafičky ampérmetrů poskočily stejně jako soustředění jezdci na startovacích pákách, kteří dovolili všem divákům pocítit, jak duní země burácením dvousetčtyřicetiosmi motorů. Spaliny zahalily na několik okamžiků všechny přítomné do modrofialové mlhy.

XX. SRAZ ČS. MOTOCYKLŮ

  Spolu s neuvěřitelnou kolonou jsme se vydali na trasu o celkové délce zhruba 85 km. První ze tří etap nás vedla za krásného počasí ještě krásnější přírodou z Turnova přes Pěnčín a Husu, odkud jsme se s našimi stroji hnali silničkou kolem zámku Sychrov a nádherným údolím Mohelky, přes Hodkovice až do vesničky Bílá, kde byla první zastávka. V druhé etapě jsme si razili cestu malebnou českodubskou krajinou přes Trávníček, Libíč, Chocnějovice a Podhoru směr Hněvousice – Ostrov, kde byla další ze zastávek. Závěrečná část nás vedla do Mohelnice nad Jizerou, poté Loukovcem a Loukovem do Svijan, Čtveřína a odtud přes Turnov zpět do základního tábora – k Zrcadlové koze

  Zde pro nás však program nekončil – dobrovolníci měli možnost se předvést při jízdě zručnosti a pokusit se dosáhnout na jednu z hodnotných cen. Atmosféru dotvářela živá hudba a ti, kteří nenašli odvahu vybojovat nějakou tu trofej svým řidičským uměním alespoň pokusili své štěstí v tombole, do jejíhož slosování putovaly lístky všech, kteří dorazili do cíle.

  I přes pár drobných poruch, které se tu a tam na strojích našich praotců vyskytly, se akce vydařila ke spokojenosti všech, a to především díky perfektní organizaci a souhře pořadatelů a ukázněnosti účastníků. Tímto bych rád za všechny zúčastněné poděkoval nejen pořadatelům, před kterými smekám a kterým přeji hodně nadšení do dalších let, ale také sponzorům – Pivovaru Rohozec, a.s., Tiskárně Interprint Turnov, Tenisové hale Kreysa, společnosti PARAMO a.s., firmě Kreysa – stavební a zemní práce a Salonu PETRA – Turnov.

XX. SRAZ ČS. MOTOCYKLŮ
Podpořte MotoMagazín investováním do reklamy na jeho stránkách. Nabídněte své produkty širokému spektru zdejších návštěvníků. Nabízíme širokou škálu možností. Od obrazové reklamy, přes textovou až po PR články.


DISKUSE K ČLÁNKU
Provozovatel serveru nenese žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků
Zodpovězená témata (6/6): Strana 1 / 1
 Dobrý den chtěl bych se s partou příznivců Jaw od vás ze vsi účastnit podzimního srazu 2018 na Zrcadlové koze. Je plánovaný nějaký termín? Díky Bohouš    [Bohuslav Plachý]    (09. 09. 2018)
 KOZA se jede tento tyden 15.9,2018    [moto 175]    (13. 09. 2018)
Přidat odpověď    (1)
 dobry den kdy bude podzimbi sraz 2018    [ondrej šubrt ]    (26. 05. 2018)
 kdy bude sraz u zrcadlove kozy 2018 na podzim potřebuju to vědět napište kdy ondra    [ondrej šubrt]    (04. 09. 2018)
Přidat odpověď    (1)
 PODZIMNÍ SRAZ MOTOCYKLŮ U ZRCADLOVÉ KOZY
Prosím, můžete mi napsat, na které dny je letos plánován PODZIMNÍ SRAZ MOTOCYKLŮ U ZRACADLOVÉ KOZY? Děkuji. Odpověď možno zaslat i na mail: jana.de@email.cz    [Jana]
    (04. 09. 2009)
 Sraz je plánován na 19,9.2009 ,start v 11.00 od Zrcadlové kozy    [Jirka]    (17. 09. 2009)
 Taky by mě to zajímalo, počítal jsem s 5 zářím, ale nic.Asi pořadatel posílat žádné pozvánky nebude?    [Pepík]    (07. 09. 2009)
Přidat odpověď    (2)

NOVÉ TÉMA
Pouze pro založení nového diskusního tématu
Diskuse není určena k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskuse odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.
 Jméno:     
 E-mail:     
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky, které souvisí s danou tématikou. Nepatřičné příspěvky budou z diskuse odstraněny.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <U>, <I>.
Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.

VeteránKalendář
Nové články
Suzuki GSX-R 1100 M
NIPPON RETRO 2019
Muzeum českého road racingu v Hořicích
XXIII. Jarní sraz Velorexů v Boskovicích
Cena města Jičína 2018
Jarní cena Brna 2018
Norton Dominator 650 SS
Evropský festival Route 66
Česká Tourist Trophy 2018
Kawasaki 500 H1 Mach III v ČSSR?
Setkání veteránů Holešov 2018
NOC international rally 2018
Ve stopě zlínské šestidenní 2018
I pozitivní změny v dopravě se dějí...
Star Rally 2017
Pérák 2018
Nepomucký trojúhelník 2018
X. setkání motocyklů Jawa 500 OHC

PODPOŘTE NÁS
SDÍLENÍM ČLÁNKU

MotoMagazín na facebooku


Témata
INZERCE     Nový inzerát
Japonské motocykly
Poválečné motocykly ČZ
Jawa Pérák
Motocykly JAWA 500 OHC
Motocykly JAWA Bizon
Vozítka Velorex
Manet 90
Kniha vozítka Velorex
Motocyklové vozíky
Motocyklové vozíky PAv
Mopedy Stadion
Sidecary VELOREX
Videoarchiv
Francouzské motocykly
Literatura
OILMASTER
MotoMagazín na Youtube
MotoMagazín na Rajčeti
Motocyklové vozíky PAv - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
Jawa Californian - oficiální stránky knihy
  Oficiální stránky knihy
  Dodatky knihy
  Fan club Velorex
Vrchní, zdrhni!
www.jawadily.cz
Žebříček článků
Ve stopě zlínské šestidenní 2018
Slovácký okruh 2018
Česká Tourist Trophy 2017
Nepomucký trojúhelník 2018
Česká Tourist Trophy 2018
X. setkání motocyklů Jawa 500 OHC
III. Pohár motorových dvoukolek
Oilmaster
300 zatáček Gustava Havla 2018
Česká Tourist Trophy 2016
Pérák 2016
Cena města Jičína 2018
7. Sjezd Jawistů v Luhačovicích
NIPPON RETRO 2018
Star Rally 2017
Evropský festival Route 66
XX. Jarní sraz Velorexů v Boskovicích
Jarní cena Brna 2018
NIPPON RETRO 2019
Pérák 2015
Pérák 2018
300 zatáček Gustava Havla
Pérák 2017
Kawasaki ZX-12R
300 zatáček Gustava Havla 2015
   Nahoru      TISK Publikování nebo další šíření obsahu serveru motomagazin.cz je bez písemného souhlasu autora zakázáno. © Jiří Bartuš